Jaké bylo Léto plné hvězd 2018

Léto plné hvězd

 

Dvacátý třetí ročník výstavy Léto plné hvězd otevřel návštěvníkům své brány vernisáží v pondělí 2. července 2018 v 18 hodin. Za přítomnosti autorek hraček Olgy Černohorské a Ivany Tiché výstavu zahájil starosta Městské části Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, který akci udělil již osmým rokem svou záštitu. V kulturní části vernisáže zapívala šansoniérka Teresa Trnková, na piano zahrál klavírista s Aspergerovým syndromem Denis Szalbot, který výstavu zahajuje již pravidelně, a je sympatické pozorovat, jaké dělá každým rokem pokroky. MČ Praha 1 podpořila akci dotací, poděkování za Minigrant patří také Nadaci Veolia a firmě Petrof za sponzorské zapůjčení piana pro doprovodný program.

Číst dál...

Léto plné hvězd 2018

 

Program benefičních koncertů a pořadů na výstavě

 

Rok se s rokem sešel a Léto plné hvězd 2018 otevřelo své brány natěšeným návštěvníkům. Autorky textilních hraček Olga Černohorská a Ivana Tichá za podpory starosty Městské části Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého, který výstavě i v letošním roce udělil svou záštitu, společně zahájili již 23. ročník této tradiční akce. Olga Černohorská poděkovala také az finanční podporu MČ Praha 1, Nadaci Veolia, zastoupenou Hanou Matějčkovou, za Minigrant, Martinu Keberlemu z firmy Petrof za sponzorské zapůjčení piana, Františku Polesnému za květinovou výzdobu a Vinařství Tomáše Stávka za pohoštění na vernisáži. V kulturní části zazpívala Teresa Trnková, jejíž recitál můžete vidět i v doprovodném programu výstavy, a patnáctiletý autista Denis Szalbot, který výstau uvedl klavírní skladbou. Součástí výstavy je i expozice obrazů umělců na autistickém spektru, které na občanské sdružení Adventor představil předseda a zakladatel této organizace Michal Roškaňuk. V letošním roce vystavují Lucie Vilímková, Petra Bobalová, Veronika Jirásek, Markéta Rybaříková, Anna Saxová a Petr Hrůza. Jaké pořady jsou pro vás připraveny, se můžete podívat v článku níže.

Číst dál...

Představujeme hvězdy LPH 2017 - Monika Sommerová a Tomáš Vaněk

Monika Sommerová vystoupila na LPH v roce 2014

Monika Sommerová je mladá operní a muzikálová pěvkyně, vystudovala v letech 2006-2012 operní zpěv na Pražské konzervatoři pod vedením profesorky Jarmily Krásové a Moniky Brychtové. Hlasové školení získala rovněž u italského operního zpěváka Antonia Carangela a též absolvovala Mistrovské pěvecké kurzy Don Giovanni v Brenu v Itálii u prof. F. M. Algeri a dalších. V roce 2016 absolvovala pěvecké kurzy se sólistkou národního divadla Kateřinou Kněžíkovou v Litni.

Více o Monice se dozvíte zde

Ohlédnutí za LPH 2017

Slavnostní přípitek - zahájení LPH 2017Dvacátý druhý ročník výstavy Léto plné hvězd byl zahájen vernisáží v pondělí 3. července v 18 hodin. Za přítomnosti autorek hraček Olgy Černohorské a Ivany Tiché výstavu uvedl starosta Městské části Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, který akci udělil i svou záštitu. Za kulturní komisi MČ Praha 1 přišel výstavu zahájit Ing. Tomáš Böhm, MSc., který se stal garantem výstavy. V příjemné atmosféře v kulturním bloku vystoupili šansoniérka a herečka Renata Drössler a zpěvák, hudební skladatel a textař Petr Ožana, nejlepší klavíristka ČR za rok 2013.

Číst dál...

Představujeme hvězdy LPH 2017 - Markéta Procházková, Petra Sladká, Ondřej Klímek a Ester Godovská

Markéta zpívala na LPH již dvakrát

 

Markéta Procházková, rodačka z Jihlavy vystudovala kromě gymnázia také obor muzikál na konzervatoři Jaroslava Ježka. Ještě na gymnáziu se zúčastnila pěveckých soutěží Jihlavský slavík a Rozjezdy pro hvězdy, které vyhrála. Od svých dvaceti let zpívá, hraje a tančí v muzikálech. Viděna byla v seriálech Gympl s.r.o, a První republika. Zúčastnila se 2. řady televizní show Tvoje Tvář má známý hlas. A od dubna 2017 se stala 2. patronkou Nadace na ochranu zvířat, připojila se tak k patronce Martě Kubišové. Na Létě plném hvězd jste se Markétou mohli setkat již dvakrát společně s Tomášem Savkou, letos poctí svou návštěvou LPH již potřetí.

Zde si můžete přečíst více

Jste zde: doma Akce