Ohlédnutí za LPH 2017

Slavnostní přípitek - zahájení LPH 2017Dvacátý druhý ročník výstavy Léto plné hvězd byl zahájen vernisáží v pondělí 3. července v 18 hodin. Za přítomnosti autorek hraček Olgy Černohorské a Ivany Tiché výstavu uvedl starosta Městské části Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, který akci udělil i svou záštitu. Za kulturní komisi MČ Praha 1 přišel výstavu zahájit Ing. Tomáš Böhm, MSc., který se stal garantem výstavy. V příjemné atmosféře v kulturním bloku vystoupili šansoniérka a herečka Renata Drössler a zpěvák, hudební skladatel a textař Petr Ožana, nejlepší klavíristka ČR za rok 2013.

Číst dál...

Představujeme hvězdy LPH 2017 - Monika Sommerová a Tomáš Vaněk

Monika Sommerová vystoupila na LPH v roce 2014

Monika Sommerová je mladá operní a muzikálová pěvkyně, vystudovala v letech 2006-2012 operní zpěv na Pražské konzervatoři pod vedením profesorky Jarmily Krásové a Moniky Brychtové. Hlasové školení získala rovněž u italského operního zpěváka Antonia Carangela a též absolvovala Mistrovské pěvecké kurzy Don Giovanni v Brenu v Itálii u prof. F. M. Algeri a dalších. V roce 2016 absolvovala pěvecké kurzy se sólistkou národního divadla Kateřinou Kněžíkovou v Litni.

Více o Monice se dozvíte zde

Doprovodný program LPH 2017

 

Slavnostní zahájení LPH 2017 - Olga Černohorská, Denis Szalbot, Ivana Tichá, Petr Ožana, Renata Drössler, Michal Roškaňuk, Ing. Oldřich Lomecký a Ing. Tomáš Böhm, MSc.3. 7. po v 18 hod. – Vernisáž výstavy
autorky výstavy Olga Černohorská a Ivana Tichá, starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, Ing. Tomáš Böhm, MSc., garant výstavy za kulturní komisi MČ Praha 1, Denis Szalbot, čtrnáctiletý klavírista s aspergerovým syndromem, vítěz Mezinárodního festivalu handicapovaných umělců v korejském Peyongchangu, Renata Drössler, šansoniérka a herečka, Petr Ožana, zpěvák, hudební skladatel a textař, nejlepší klavírista ČR roku 2013.

Celý program zde

Představujeme hvězdy LPH 2017 - Markéta Procházková, Petra Sladká, Ondřej Klímek a Ester Godovská

Markéta zpívala na LPH již dvakrát

 

Markéta Procházková, rodačka z Jihlavy vystudovala kromě gymnázia také obor muzikál na konzervatoři Jaroslava Ježka. Ještě na gymnáziu se zúčastnila pěveckých soutěží Jihlavský slavík a Rozjezdy pro hvězdy, které vyhrála. Od svých dvaceti let zpívá, hraje a tančí v muzikálech. Viděna byla v seriálech Gympl s.r.o, a První republika. Zúčastnila se 2. řady televizní show Tvoje Tvář má známý hlas. A od dubna 2017 se stala 2. patronkou Nadace na ochranu zvířat, připojila se tak k patronce Martě Kubišové. Na Létě plném hvězd jste se Markétou mohli setkat již dvakrát společně s Tomášem Savkou, letos poctí svou návštěvou LPH již potřetí.

Zde si můžete přečíst více

Výstava Hravé učení v Parlamentu ČR

Výstava Hravé učení byla zahájena v atriu poslanecké sněmovny Parlamentu ČRV atriu Parlamentu České republiky ve Sněmovní ulici 4 na Praze 1 byla v první jarní den v pondělí 20. března zahájena velmi zajímavá a ojedinělá výstava s názvem Hravé učení výtvarnic PaedDr. Olgy Černohorské a Ivany Tiché u příležitosti 25. výročí umělecké tvorby autorek. Můžete si zde nejen prohlédnout textilní a dřevěné hračky, společenské hry a výukové kapsáře pro děti předškolního a školního věku, ale protože je výstava interaktivní, návštěvníci si exponáty mohou také vyzkoušet. Hračky a hry jsou speciálně upravené i pro děti s handicapem, nevidomé, neslyšící, či pro děti s poruchami autistického spektra. Výstava se koná pod záštitou poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky paní Mgr. Miloslavy Rutové.

Číst dál...

Jste zde: doma Akce