Výstava Od Adventu do Tří králů 2013

Výstava Od Adventu do Tří králů

Prodejní výstava českých textilních a dřevěných hraček, společenských her a výukových kapsářů, se specializací i pro zdravotně postižené děti

 

21. 12. 2013 - 2. 1. 2014, denně 10 - 19 hod.

Dražického nám. 10/65, Praha 1

 

 

Vchod na výstavu je vidět od věže z Karlova mostu Vánoce jsou za dveřmi, možná už máte dárečky nakoupené, možná uklizeno a napečeno, ale možná, že také ještě ne a podléháte tomu každoročnímu předvánočnímu shonu. Je Advent, v dřívějších časech to bylo období klidu, rozjímání a půstu, lidé očekávali příchod spasitele – Ježíška. Kdo byste se chtěl v této hektické době na chvíli zastavit a připomenout si, jak se připravovali na Vánoce naši předkové, máme pro Vás pozvánku na opravdu velmi zajímavou výstavu, kde si můžete prohlédnout adventní postavy a maškary, které dříve obcházely naše vesnice. Někdy s nimi byla legrace, jindy spíše dětem naháněly strach. Víte, že s Mikulášem nechodil jen čert s andělem jako dnes, ale rovnou celý průvod postav? Co dělal například Ambrož 7. 12.? Nebo Klempera či Perechta?

 

Návštěvníky přivítá Svatá rodinaPokud nevíte, přijďte se ve svátečním volnu podívat ke Karlovu mostu do školní jídelny na Dražického náměstí č. 10/65, Praha 1 na velmi zajímavou výstavu „Od Adventu do Tří králů“, kterou pro vás připravily výtvarnice Olga Černohorská a Ivana Kárníková. Kromě velkého textilního betléma se zde můžete seznámit právě se sedmnácti adventními postavami, z nichž některé již málem upadly v zapomnění. Doufejme, že se tak díky této výstavě nestane.

 

S Mikulášem, čertem a andělem chodil po vsi celý průvod různých postavA kdo by ještě sháněl pro děti nějaký pěkný dárek, součástí výstavy je i prodejní výstava textilních hraček obou autorek. Návštěvníci zde najdou nejen víceúčelové hračky, kapsáře a polštářky, ale i celou řadu známých i zcela nových společenských stolních her, určených i nevidomým, například „Maxi-Člověče, nezlob se“, známá hra „Piškvorky“ v látkové úpravě s hmatovým odlišením nebo hra pro celou rodinu v 3D provedení „Labyrint“, která je vhodná například i pro děti s autismem. Jako novinka se na výstavě objeví zjednodušená verze této hry pro menší děti s názvem „Závody kuliček“.

 

Tři králové výstavu uzavírajíVýstava „Od Adventu do tří králů“ bude otevřena od 21. prosince 2013 do 2. ledna 2014, denně od 10 – 19 hod., na Štědrý den a na Silvestra od 10 – 16 hod. Informace najdete na www.anahata.cz nebo na www.facebook.com/letoplnehvezd, tel.: 724 305 737. Přístup na výstavu je bezbariérový, vstupné dobrovolné.

 

 

 

 

Další adventní postavy:

 

 

 Ambrož chodíval po vesnici 7. prosince  Barborky chodívaly po chaloupkách 4. prosince  Klempera nosil velké kladivo a podkovu, a hrozil dětem, že jim oková nohy, když nebudou pěkně papat  Lucie byly patronky čistoty, světla a také přadlen
 Perechta byla tak hrozivá, že ji někde i úředně zakazovali  Vetešník byl jednou z veselých postav průvodu Mikuláše  Mikolajka jen tiše procházela vsí a občas pohrozila prstem  Koleda, koleda, Štěpáne, co to neseš ve džbáně?
Jste zde: doma Akce Výstava Od Adventu do Tří králů 2013