Léto plné hvězd 2014

Léto plné hvězd je každoročně se opakující prodejní výstava ručně vyráběných textilních a dřevěných hraček, kapsářů a her nejen pro zdravotně postižené děti. Vystavují výtvarnice Olga Černohorská a Ivana Kárníková. Na výstavě probíhají benefiční koncerty, pořady a besedy s umělci, doprovodný program, ve kterém se představí jak stálice naší muzikálové scény, tak i začínající talentované hvězdičky, které si již dokázaly získat vydobýt své místo na slunci. Letošní devatenáctý ročník proběhne jako vždy o velkých letních prázdninách na již tradičním místě u Karlova mostu a pod záštitou starosty MČ Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého a zastupitele Rady hl. m. Prahy Doc. Ing. Mgr. Martina Dlouhého, Dr., MSc.

 

Termín: 1. 7. – 24. 8. 2014  

Otevřeno denně včetně víkendů 10.00 – 21.00 hod.  

Začátky koncertů a pořadů od 18 hod. (není-li uvedeno jinak)

Adresa: Dražického nám. 10/65, Praha 1 (rohový dům u mostecké věže Karlova mostu na Malé Straně)

Podívejte se, jaký program jsme pro vás letos připravili:

 

Program 2014

 

1. 7. (út) 18 hod. – Vernisáž

 

Výstavu zahájí starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký a radní HMP pro školství Mgr. Ludmila Štvánová, autorky výstavy Olga Černohorská a Ivana Kárníková, operní pěvkyně Andrea Kalivodová a nejlepší klavírista roku 2013 Petr Ožana, Denis Szalbot, jedenáctiletý chlapec s Aspergerovým syndromem a fenomenální pianista. (Pouze na pozvánky!)

 

3. 7. (čt) 18 hod. – Vzpomínkový benefiční večer, věnovaný nedávno zemřelému umělci Pavlu VránoviJosef Laufer, Jaromír Adamec, Petr Kutheil, Dita Hořínková, Filip Antonio, Ladislav Korbel, Jan Tenkrát, a další

 

Pavel Vrána, talentovaný zpěvák a herec, který odešel předčasně po krátké nemoci v dubnu 2014, účinkoval v muzikálech Jesus Christ Superstar (Hudební divadlo Karlín, Hamlet (Divadlo Broadway) a Casanova (Zámek Hluboká a Divadlo Broadway). Jako sólový zpěvák působil v rockové kapele Extra Band v Plzni. V tomto vzpomínkovém pořadu se s ním přijdou rozloučit kolegové z divadel, ve kterých působil. Výtěžek z koncertu bude použit na dokončení realizace Pohádky z ruksaku, ve které měl Pavel ztvárnit hlavní roli. Představení se ujme Hudební agentura Petra Kubce, která s velkým úspěchem hraje pro zdravotně postižené děti pohádku Kominíček a štěstí z výtěžku benefičních koncertů LPH v minulých letech.

 

17. 7. (čt) 18 hod. – Dita Hořínková a Filip Antonio s kapelou ArtHarmony, host Martin Písařík

 

Zpěvačka a herečka Dita Hořínková působí na divadelní scéně již od svých osmi let. Má za sebou turné po Japonsku, koncertování v kanadském Torontu, působení v operetách My Fair Lady (Eliza Doolitlová), Čardášová princezna (Stasi), v muzikálech Cats (kočka Grizabella), Miss Saigon, Evita, Romeo a Julie (chůva, královna Mab a Kapuletová), Kabaret, Cikáni jdou do nebe (Rada), Děti ráje (Kájina). V Divadle Broadway zazářila v muzikálu Casanova jako hraběnka Karolína z Dubna a v letošním roce jako Čertice v muzikálu Adam a Eva po boku Josef Vojtka. Vystupovala společně s houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným, hostovala v nejrůznějších projektech skladatele, zpěváka a malíře Richarda Pachmana. Mimo jiné spoluzaložila a vedla populární těleso Happy Day Quintet.  

Její syn Filip Antonio na sebe upozornil již jako čtyřletý ve filmu Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh, a od té doby ztvárnil řadu dětských rolí v mnoha muzikálech, např. Je třeba zabít Davida (David jako dítě), Děti ráje (malý Čusbus), Vánoční zázrak (malý Tomáš), Mary Poppins (Michael Banks), Osmý světadíl (malý Jakub), Kapka medu pro Verunku (Vodníček), Casanova (malý Giacomo) a v muzikálu Adama a Eva (malý Kain). Vidět jste ho mohli také v televizních seriálech Bazén, VKV, naposledy v sitkomu Helena. Na výstavě Léto plné hvězd vystupuje pravidelně každý rok, naposledy jej na klavír doprovodil kapelník Karla Gotta Pavel Větrovec, který pro Filipa také napsal společně s Olgou Černohorskou písničku „Máma čeká děťátko“.  

Martin Písařík účinkoval v televizním filmu Karla Kachyni „Městem chodí Mikuláš“. Po té nastoupil do amatérského divadla Radar, kde dodnes působí v inscenacích pro děti, se kterými jezdí po dětských domovech, školách atd. Vystudoval na státní konzervatoři obor hudebně dramatický pod vedením Vladislava Beneše a Gabriely Vránové. Vzdělání si rozšířil ještě třemi lety na konzervatoři Jaroslava Ježka, obor muzikál.

V současné době je v angažmá v Městských divadlech pražských. Koncertuje se svou kapelou Akustik, pro kterou skládá a zpívá své písně. Ve volných chvílích se věnuje tanci a různým hudebním nástrojům. Martin má na svém kontě celou řadu divadelních rolí, jako například: Eda Drábek – Šakalí léta (Městská divadla pražská), Romeo – Romeo a Julie (Městské divadlo Most), Pan Jiří – Saturnin (Divadlo Příbram), Algernon – Jak je důležité míti Filipa (Městská divadla pražská), Ben – Touha (Divadlo Kalich), Šimon/Olda – Rebelové (Divadlo Broadway), ml. Jerome – Tři muži ve člunu (Městská divadla pražská), Percy – Jindřich IV. (Letní Shakespearovské slavnosti), Francois Villon – Já, Francois Villon (Divadlo Na Jezerce). Nově exceluje v roli Adama v muzikálu Adam a Eva v Divadle Broadway.

            Martina jste mohli vidět i ve filmových rolích a seriálech: Radek - Ro(c)k Podvraťáků, "Ziki" – seriál Bazén, Vojtěch Kadlec – Stříbrná vůně mrazu, loupežník Varvar – Ať žijí rytíři!, tulák Mikolášek – Škola ve mlejně, Tomáš – Vetřelci v Coloradu, Oskar Všetečka – Ordinace v růžové zahradě II., nebo třeba v roli Tomáše Hlaváčka v seriálu Cesty domů.

 

24. 7. (čt) 18 hod. – „Píseň a duše – večer plný šansonů“ – Renata Drössler, Marcela Březinová a Petr Ožana

 

Šansoniérka Renata Drössler disponuje charakteristickým hlasem. Pozoruhodný je její scénický projev, ve kterém se nerozlučně snoubí slovo, hudba i pohyb, a tvoří tak svým způsobem unikátní divadlo písně. Je proto nazývána „Černým motýlem českého šansonu“. Po absolvování pražské DAMU a sedmiletém působení na polských scénách vystupuje v současné době vedle koncertní činnosti i v pražském Divadle pod Palmovkou v představení Edith a Marlene v roli Marlene Dietrich. Renata Drössler koncertuje u nás i v zahraničí (s hudebním doprovodem své akustické skupiny P. R. S.) – oslovila již publikum v Polsku, na Slovensku, v Slovinsku, v Indii, Německu, Rakousku či Španělsku. V jejích recitálech můžeme slyšet písně zpívané polsky, rusky, anglicky, německy, italsky, španělsky, francouzsky, latinsky, jidiš, hebrejsky, romsky. Věnuje se také pořadům pro děti.

Zpěvačka Marcela Březinová působila v letech 1981 až 1987 působila ve skupině OK band. Poté se vydala na sólovou dráhou - spolupracovala se skupinami S. L. S. Leška Semelky, YANDIM band Slávka Jandy. Zpívala také v jazzovém klubu v Karibské oblasti. V roce 1993 přišel čas pro její sólový projekt a první sólovou desku "Každej to má rád". Comeback Marcela ohlásila v roce 1997 písní "Duha". V roce 1998 vychází její druhá deska "Nesmíš loudit". V roce 1999 se vrací do skupiny OK band – v roce 2000 vydávají CD "Ornament osudu" a v roce 2001 CD "Za škvírou". Od roku 2003 je opět na sólové dráze.

Petr Ožana se již v raném dětství rozhodl pro život muzikanta. Měl štěstí na vynikající pedagogy (klavír - prof. Hanka Kaštovská, jazz - Jiří Růžička, Ondřej Kabrna) a tak se hudba stala náplní jeho života. Od roku 2004 se věnuje převážně šansonům. Nejprve s Filipem Sychrou, posléze s Martou Balejovou a také Renatou Drössler. Po ukončení jednoho kurzu na VOŠH pod vedením Marty Balejové a závěrečném koncertu, vznikl spolek SDŠ (Sdružení Dobrovolných Šansoniérů). Mimo šansonů se také věnuje spolupráci s pěveckými sbory a sbormistry, především s Janem Staňkem. Vyzkoušel také celou řadu soutěží (v roce 2007 3. místo v Mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec a v loňském roce se stal vítězem soutěže Nejlepší klavírista roku 2013). Dále spolupracoval na třech dětských muzikálech pod vedením zpěvačky Drahomíry Vlachové aj. V současné době pokračuje ve studiu klavíru na AMU u doc. Miroslava Langera. Šanson je pro něho srdcová záležitost, a tak si je v Petrově podání budete moci na LPH vychutnat i vy.

 

5. 8. (út) 18 hod. – „Křížem krážem nejen muzikálem“ – Jan Kříž a Marie Blahynková

 

Jan Kříž je odbornou kritikou opakovaně označován za jeden z nejvýraznějších mladých talentů současné české muzikálové scény. Jeho profesním těžištěm je Praha. Zde ztvárnil hlavní role například v muzikálech Robin Hood (širší nominace na cenu Thálie), kterou vyhrál v reality show Robin Hood – Cesta ke slávě, Osmý světadíl, Děti ráje, Johanka z Arku, Touha, Kladivo na čarodějnice nebo Jack Rozparovač a nejnověji ztvárňuje roli Dannyho Zuka v muzikálu Pomáda, za kterou získal Cenu Thálie v oboru muzikál. Pravidelně je zván na hostování i do mimopražských divadel, např. muzikály Sugar-Někdo to rád horké, Dirty Rotten Scoundrels, Zpívání v dešti, Monty Python's Spamalot, Řek Zorba a naposledy She loves me. V listopadu 2012 pokřtil své první sólové CD s názvem "Sečteno-podtrženo". Díky výtvarným dovednostem je Jan Kříž i vyhledávaným divadelním scénografem. 

Marie Blahynková pochází z jihomoravského Kyjova, věnovala se závodně sportu, paralelně se věnovala své druhé velké vášni, zpěvu, v kterém sklízela úspěchy i na mezinárodních soutěžích. To později vedlo k její účasti v castingové show Robin Hood aneb Cesta ke slávě, díky které získala roli Kitty v muzikálu Robin Hood v Divadle Kalich. Na základě jejího výkonu přišla nabídka na roli a role Franchie v muzikálu Pomáda, kterou navazuje na spolupráci s pražským Divadlem Kalich a s touto rolí také hostuje v Bratislavkém divadle Heineken tower stage.Franchie v muzikálu Pomáda v Divadle Kalich a roli Kate v inscenaci legendárního muzikálu Zpívání v deštidíky které získala roli Kitty v muzikálu Robin Hood v Divadle Kalich.vedlo k jeji účasti v televizní castingové show Robin Hood aneb Cesta ke slávě, vedlo k jeji účasti v televizní castingové show Robin Hood aneb Cesta ke slávě, díky které získala roli Kitty v muzikálu Robin Hood v Divadle Kalich. Na základně jejího výkonu přišla nabídka na roli Kate v inscenaci legendárního muzikálu Zpívání v dešti v libereckém divadle Fratiška Xavera Šaldy a role Franchie v muzikálu Pomáda, kterou navazuje na spolupráci s pražským Divadlem Kalich a s touto rolí také hostuje v Bratislavkém divadle Heineken tower stage.vedlo k jeji účasti v televizní castingové show Robin Hood aneb Cesta ke slávě, díky které získala roli Kitty v muzikálu Robin Hood v Divadle Kalich. Na základně jejího výkonu přišla nabídka na roli Kate v inscenaci legendárního muzikálu Zpívání v dešti v libereckém divadle Fratiška Xavera Šaldy a role Franchie v muzikálu Pomáda, kterou navazuje na spolupráci s pražským Divadlem Kalich a s touto rolí také hostuje v Bratislavkém divadle Heineken tower stage.

Praxe divadlo:
2012 - Pomáda - Frenchy - Divadlo Kalich Praha
2011 - Zpívání v dešti - Katy - Divadlo F. X. Šaldy Liberec
2010 - Robin Hood - komorná Kitty - Divadlo Kalich Praha
Praxe TV:
2010 - Robin Hood aneb Cesta ke slávě
Vzdělání:
2004-2008 - Gymnázium Hády, Brno – sportovní zaměření
2008-2011 - Masarykova Univerzita – Fakulta Tělesné výchovy a sportu - Animátor sportovních aktivit
2008-2012 - Masarykova Univerzita - Pedagogická fakulta - Učitelství občanské výchovy na základní škole
v libereckém Divadle F. X. Šaldy, kde od loňského roku účinkuje také v muzikálu She loves me.

 

7. 8. (čt) 18 hod. – „Večer s Petrem Ševčíkem“ – Petr Ševčík  

 

Mladý  brněnský zpěvák Petr Ševčík na sebe výrazně upozornil ve druhé  řadě Česko Slovenské SuperStar  v roce 2011. Již několik měsíců po soutěži  poprvé vystoupil na  Léto plné hvězd s vokálním kvartetem Flow of Voices a svými nadšenými fanoušky tehdy zcela zaplnil sál. Na Léto plné hvězd od té doby vystupuje pravidelně. Předloni představil svým početným fanouškům několik skladeb ze svého autorského debutového alba „Duality“, které následně vyšlo v březnu loňského roku a jehož kmotrou se stala známá herečka Zora Jandová. Ta si Petra vybrala jako moderátora dětského Rádia Junior, které vysílá na Dvojce Českého rozhlasu. Můžete si jej naladit čtrnáct dní v měsíci v době vždy od 14 - 18 hod., a dopřát tak svým dětem nejen poslech Petrova příjemného hlasu, ale také mnoha hezkých písniček, pohádek, soutěží, hádanek a naučných pořadů.V letošním roce natočil tři zbrusu nové singly, které se stanou součástí jeho druhého alba, tentokrát v žánru pop-elektro a dance.

Začátkem letošního roku Petr začal spolupracovat s muzikanty skupiny Bůhví, u jejíhož zrodu stál před několika lety i Ondra Brzobohatý, ale vystupuje především s její další hudební frakcí s názvem PartyBand, hrající především na firemních akcích, večírcích, svatbách a akcích podobného druhu a prezentující ty nejznámější covery skladeb minulého i současného století. Frontmanem obou kapel je Martin Hrubý, který se s Petrem již předvedl v několika společných skladbách na křtu prvních dvou ze tří již zveřejněných autorských singlů Petra v lednu 2014.

Na letošním Léto plné hvězd vám Petr zazpívá opět mnoho skladeb ze svého repertoáru, ale můžete se těšit i na covery písní mnoha jeho oblíbenců, přičemž některé z nich budou mít zde svou premiéru.Nenechte si vystoupení Petra ujít, již se na vás velice těší!

 

14. 8. (čt) 18 hod. – „Fantom na Karlově mostě“Radim Schwab s kapelou

 

Radim Schwab vystudoval obor činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění a po jeho úspěšném ukončení odešel z Brna do Prahy. V roce 2000 zdárně prošel konkurzem do muzikálu Monte Cristo, kde představoval mladého Edmonda Dantése, a začal se učit zpěvu u prof. René Tučka. Však na Brno Radim nezanevřel a ve sklepní scéně brněnského divadla Husa na provázku hrál monodrama Mistero Buffo.

           V Divadle Ta Fantastika působil od roku 2003, kde byl jeho první rolí Mordred v muzikálu Excalibur. Později přibyly další muzikálové projekty: Láska je láska (On), Elixír života (Bugsy Siegel) a Obraz Doriana Graye (Alan, námořník). Radima jste mohli vidět také v Divadle Na Fidlovačce v muzikálu Šumař na střeše (Motl) a v brněnském Divadle Husa na Provázku ve hře Velice modrý pták (Pán noci).

            Od roku 2008 jste mohli Radima vidět v několika představeních divadla Semafor: Šlitr s námi a zlý pryč, Purpura na plotně, Kytice, Uteklo to jako H2O, Dal si růži do polívky. V roce 2008 Radim také nastudoval roli boxera Bedřicha v hudební inscenaci Dáma na kolejích v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla. O rok později vytvořil postavu Bobliga v původním českém muzikálu Kladivo na čarodějnice, v pražském Divadle Milenium a Saint Johna Riverse v inscenaci Divadla ABC Jana Eyrová.

           V roce 2013 v Divadle Broadway nastudoval jednu z hlavních rolí v rockové opeře Daniela Landy Klíč Králů - krále upírů Kela a v muzikálu Mata Hari role Vadima Maslova a Pabla Picassa.    Jeho loňským počinem je muzikál She Loves Me v libereckém divadle F. X. Šaldy. Nově získal hlavní roli v muzikálu Fantom opery, který uvede na podzim roku 2014 Divadlo Goja na Výstavišti.

           V roce 2013 vydal sólové debutové album „Amoroso“, které je beznadějně vyprodané. Na Létě plném hvězd se Radim představí s živou kapelou, nenechte si tento zážitek ujít.

 

19. 8. (út) 18 hod. – Ondřej Ruml, host Petr Kutheil

 

Ondřej Ruml patří na LPH již ke stálicím. V jeho recitálu se můžete těšit nejen na široký záběr písní z jeho repertoáru a kouzelnou krabičku looper, se kterou poprvé exceloval v soutěži X-Faktor v roce 2008, ale představí nám i nějaké skladby ze svého debutového CD „Proměna“ a chystaného druhého CD, které se bude odehrávat ve znamení písniček autorské trojice Ježek – Voskovec – Werich. Ondřej Ruml sklízí úspěchy i na poli muzikálů, ztvárnil titulní roli Martina v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam ve Státní opeře Praha, v Divadle Kalich roli Raimonda v muzikálu Johanka z Arku, v muzikálu Qusimodo ztvárnil roli básníka Viktora Huga a v Divadle Broadway exceloval v titulní roli v muzikálu Hamlet Janka Ledeckého. V loňském roce účinkoval v pořadu „Český kalendář“ Michala Horáčka a v letošním roce působí v pořadu téhož autora „Mezi námi“, s nímž jezdí po vlastech českých.

Zpěvák Petr Kutheil je frontmanem kapely Votchi, se kterou si m. j. zahráli jako předskokani s legendami jako Deep Purple, Whitesnake, Uriah Heep nebo Nazareth. Studoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, v současné době pokračuje ve studiu zpěvu u sólisty opery Národního divadla, prof. Z. Jankovského. Účinkoval v celé řadě muzikálů (Vlasy, Galileo, Hamlet, Jeckyl and Hyde, Lewron, Kladivo na čarodějnice, Ať žije rokenrol, atd.), jako zpěvák spolupracoval např. s Danielem Landou, Jankem Ledeckým nebo Bohoušem Josefem. Jako herec dále hostuje v několika činohrách
Romeo a Julie (Romeo), Nebe na zemi (Jupiter), Noc na Karlštejně (Pešek), a má za sebou i několik filmových rolí (filmy Sčítej, Kvaska, Pořad čt 22 a další). V současné době koncertuje se svou kapelu Votchi, hostuje v různých příležitostných projektech (Rock Stars band aj.) a také aktivně učí populární zpěv. Píše hudbu pro zpěváky a muzikál.

 

21. 8. (čt) 18 hod. – Markéta Procházková a Tomáš Savka s kapelou, závěrečný koncert LPH 2014

 

   Naši poslední hosté na Létě plném hvězd budou stálice českého muzikálového nebe. Markéta Procházková vyhrála v roce 2003 pěveckou soutěž Jihlavský slavík a následně se stala i absolutní vítězkou televizní soutěže Rozjezdy pro hvězdy. Po tomto úspěchu se rozhodla věnovat se zpěvu profesionálně. Po gymnáziu začala studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka se zaměřením na muzikálové herectví, studium úspěšně zakončila v roce 2011. Markétu jste mohli vidět v mnoha českých muzikálech: Miss Saigon (Gigi), Adéla ještě nevečeřela (průvodkyně děje), Mona Lisa (Margareta Amadori), Touha (Hanka), Bílý Dalmatin (Beruška), Příběh ulice (Mia), Baron Prášill (Gita), Ať žije rockenroll (Muzikantská liduška), Tři mušketýři (Constance), Kat Mydlář (Bětuška), Quasimodo (Esmeralda), Pomáda (Rizzo), Klíč králů (Efine) a nově třeba v roli Evy v muzikálu Adam a Eva na scéně divadla Broadway.

Tomáš Savka žije od roku 2004 v Praze a po úspěchu v první řadě soutěže Česko hledá SupeStar se zařadil mezi známé a vyhledávané zpěváky a muzikálové herce českého showbyznysu. Vidět jste ho mohli v muzikálech: Miss Saigon (voják Chris), Les Misérables (student Marius), Producenti (Politruk), Golem (Samuel), Angelika (básník Špína), Tři mušketýři (hrabě Rochfort), Dracula (Steven), Mona Lisa (Rafael Santi), Baron Prášil (Frank), Osmý světadíl (Tomáš), Quasimodo (Phoebus), Robin Hood (Robin Hood), Lucrezia Borgia (Juan), Pomáda (Keniecki), Rómeo a Júlia (Knieža). Tomáš vydal dvě CD, první v roce 2004 krátce po soutěži Já si tě stejně najdu, a druhé v roce 2006 pod názvem Neslibuju modrý z nebe. Zpívá s vyhlášenými orchestry jako je Big Band Felixe Slováčka, orchestr Václava Hybše nebo mladšími swingovými kapelami.  

Vstupenky si můžete objednávat mailem na  anahata.hracky(zavináč)seznam.cz , dotazy telefonicky na 724 305 737.

Jste zde: doma Akce Léto plné hvězd 2014