Léto plné hvězd 2014 odstartovalo

V úterý 1. července v 18 hodin odstartoval devatenáctý ročník tradiční výstavy textilních hraček, společenských her a výukových kapsářů pro handicapované i zdravé děti „Léto plné hvězd“ s bohatým doprovodným programem pro seniory. Ve školní jídelně na Dražického nám. 65/10 na Praze 1, v těsné blízkosti mostecké věže Karlova mostu na Malé Straně si mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale hlavně i vyzkoušet ručně šitá textilní díla výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové.

Návštěvníci zde najdou nejen víceúčelové hračky, kapsáře a polštářky, ale i celou řadu známých i zcela nových společenských stolních her, určených i nevidomým, například „Maxi-Člověče, nezlob se“, známá hra „Piškvorky“ v látkové úpravě s hmatovým odlišením. Hra pro celou rodinu v 3D provedení „Labyrint“ je vhodná například pro děti s autismem, ale i pro cvik jemné motoriky. Jako novinka se na výstavě letos objeví Hra se stíny, umožňující dětem zlepšování srovnávacích, ale i hmatových dovedností.

Na vernisáži vystoupila čerstvě provdaná mladá paní operní pěvkyně Andrea Tögel Kalivodová, která přítomné potěšila árií Carmen a Vzpomínkami z muzikálu Kočky. Na klavír, sponzorsky zapůjčený firmou Petrof, ji doprovodil Petr Ožana, vítěz soutěže Nejlepší klavírista roku 2013, který se představil i vlastní sólovou improvizací známé skladby Buggati step. Návštěvníci vernisáže si vyslechli také klavírní hru Denise Szalbota, jedenáctiletého chlapce s Aspergerovým syndromem a fenomenálního pianistu, který v srpnu pojede prezentovat své umění na Mezinárodní speciální hudební a umělecký festival do Soulu.

Vernisáž společně s autorkami výstavy slavnostním přípitkem zahájili starosta Městské části Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, radní HMP pro školství a volný čas Mgr. Ludmila Štvánová a za Nadační fond Veolio paní Hana Matějčková. V doprovodném programu pro seniory, který podpořila MČ Praha 1 formou grantu, vystoupí muzikálové hvězdy, například držitel ceny Thálie 2012 Jan Kříž s Marií Blahynkovou, Ondřej Ruml, Radim Schwab, Josef Laufer, Jaromír Adamec, Jan Tenkrát, Petr Kutheil, Petr Ševčík, Dita Hořínková a její syn Filip Antonio, Richard Pachman, Martin Písařík, Renata Drössler, Marcela Březinová, Markéta Procházková, Tomáš Savka, Petr Ožana a další umělci.

Výstava „Léto plné hvězd“ bude otevřena v době letních prázdnin od 1. července do 24. srpna 2014, denně včetně víkendů od 10 do 21 hodin. Začátky koncertů a večerů doprovodného programu jsou vždy od 18 hod. Přístup na výstavu je bezbariérový, vstupné dobrovolné.Výstava je prodejní.

Doprovodný program výstavy Léto plné hvězd 2014

3. 7. (čt) 18 hod. – Vzpomínkový benefiční večer, věnovaný nedávno zemřelému umělci Pavlu Vránovi – Josef Laufer, Richard Pachman, Jaromír Adamec, Petr Kutheil, Dita Hořínková, Jan Tenkrát, a další

17. 7. (čt) 18 hod. – Dita Hořínková a Filip Antonio s kapelou ArtHarmony, host Martin Písařík

24. 7. (čt) 18 hod. – „Píseň a duše – večer plný šansonů“ – Renata Drössler, Marcela Březinová a Petr Ožana

5. 8. (út) 18 hod. – „Křížem krážem nejen muzikálem“ – Jan Kříž a Marie Blahynková

7. 8. (čt) 18 hod. – „Večer s Petrem Ševčíkem“ – Petr Ševčík, koncert

14. 8. (čt) 18 hod. – „Fantom na Karlově mostě“ – Radim Schwab a Monika Sommerová

19. 8. (út) 18 hod. – Ondřej Ruml, host Petr Kutheil, koncert

21. 8. (čt) 18 hod. – Markéta Procházková a Tomáš Savka s kapelou, závěrečný koncert LPH 2014

Jste zde: doma Akce Léto plné hvězd 2014 odstartovalo