Výstava Od Adventu do Tří králů 2015

Od Adventu do Tří králů 2015 - plakátRok se sešel s rokem a máme tu opět Advent, pokud se se při shánění dárků nebo pak o vánočních svátcích zatouláte ke Karlovu mostu, u věže na Malé Straně na Dražického náměstí na vás čeká zajímavá výstava „Od Adventu do Tří králů“, kterou připravily výtvarnice Olga Černohorská a Ivana Kárníková. Můžete si zde prohlédnout sedmnáct adventních postav a maškar, které dříve obcházely naše vesnice. Někdy s nimi byla legrace, jindy spíše dětem naháněly strach, v každém případě bude zajímavé si je připomenout.

Víte, že dříve s Mikulášem nechodil jen čert a anděl jako dnes, ale rovnou celý průvod postav? A jestlipak víte, co dělal například 7. prosince Ambrož? Nebo proč se děti bály Klempery či Perechty? To všechno a mnohé další se můžete dozvědět na výstavě, kterou pořadatelská umělecká agentura Anaháta připravila ve spolupořadatelství s Městskou částí Praha 1 a pod záštitou starosty Ing. Oldřicha Lomeckého.

Jak už je u autorek zvykem, v expozici najdete také ručně vyrobené textilní a dřevěné hračky, kapsáře a společenské hry, které si můžete se svými dětmi na místě vyzkoušet a v případě zájmu i zakoupit. Hračky a hry jsou víceúčelové, na každé se děti mohou něco naučit, jsou provedeny v úpravách i pro zdravotně postižené děti, pro nevidomé nebo například pro autisty. Najdete zde třeba „Maxi-člověče, nezlob se“, „Hru se stíny“, různé druhy textilních pexes nebo třeba novou hru „Labyrint“. Všechny hračky a kapsáře jsou vyrobeny z přírodních materiálů.

Ve spolupráci s Adventorem je výstava doplněna již tradičně o krásné obrazy Petry Bobalové, nově potom o obrazy šestnáctileté Markéty Rybaříkové. Své šperky zde vystavuje také písničkář a hlavní hvězda "Putování po proudu 2015" Radek Čihák. Přijďte se tedy na výstavu podívat, najdete se zde nejen zábavu, poučení, ale seznámíte se i s trochu jiným, možná až překvapivě křehkým pohledem na svět. Petra Bobalová navíc vytvořila k výstavě i krásný plakát a barevné informační letáky, za což jí patří velké poděkování.
 
Výstava se koná tradičně ve školní jídelně na Dražického náměstí 10/65, Praha 1 v období adventních víkendů: 28. – 29. 11., 5. – 6. 12., 12. – 13. 12., 19. – 20. 12. a dále pak denně: 23. prosince 2015 – 3. ledna 2016; otevřeno je od 10:00 do 18:00 hod., na Štědrý den a na Silvestra od 10:00 do 16:00 hod. Výstava je prodejní, takže si z ní můžete odnést nejen pěkný dárek, ale můžete tak podpořit i umělce s Aspergerovým nebo Rettovým syndromem.

Vstupné dobrovolné, bezbariérový přístup.

Další Informace najdete na www.adventor.cz, nebo na www.facebook.com/letoplnehvezd, tel.: 724 305 737 (10 – 18 hod.).

Jste zde: doma Akce Výstava Od Adventu do Tří králů 2015