Léto plné hvězd 2016 otevřelo své brány!

 Výstava textilních a dřevěných hraček, společenských her a kapsářů s doprovodným programem

 

     Autorky výstavy Olga Černohorská a Ivana Kárníková krájí dort jubilejního 20. ročníkuVe školní jídelně u Karlova mostu na Dražického náměstí 10/65 na Praze 1 se o letošních prázdninách bude konat již 21. ročník tradiční výstavy Léto plné hvězd výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové. Můžete si zde nejen prohlédnout textilní hračky, společenské hry a kapsáře pro předškoláky, ale protože je výstava interaktivní, děti si hračky mohou také vyzkoušet. Najdete tu také spoustu hraček a her, upravených pro děti s handicapem, nevidomé, neslyšící, či pro děti s poruchami autistického spektra. Projektu udělil záštitu starosta MČ Prahy 1 Ing. Oldřich Lomecký, který výstavu již po šesté osobně zahájí. Doprovodný kulturní program pro seniory podpořila MČ Praha 1 formou dotace a Nadace Veolia formou Minigrantu, oběma stálým partnerům výstavy patří velké poděkování!

 

Vzácným hostem LPH 2015 byla Monika Absolonová, foto Michal Škvor     Doprovodný program, ve kterém pravidelně vystupuje řada našich předních umělců, držitelé Cen Thálie a dalších ocenění, se stal velmi oblíbeným a hojně navštěvovaným. V minulých letech na LPH vystoupili například Jaroslav Svěcený, Andrea Kalivodová, Monika Absolonová, Sabina Laurinová, Tereza Kostková, Jitka Asterová, Michael Foret, Václav Noid Bárta, Ondřej Ruml, Ondřej Brzobohatý, Jitka Zelenková, Jan Kříž, Marián Vojtko, Radim Schwab, Kamila Nývltová, Tomáš Savka, Markéta Procházková, Renata Drössler, Marcela Březinová, Irena Budweiserová, Jaroslav Dušek, Miro Šmajda a řada dalších umělců.

 

     Své obrazy na LPH vystaví také Lex Kartane z Velké BritániePříležitost na výstavě pravidelně dostávají také umělci s Aspergerovým syndromem, například zpívající básník Radek Čihák, nebo třináctiletý klavírista Denis Szalbot, který v letošním roce bude již po druhé reprezentovat Českou republiku na Mezinárodním festivalu handicapovaných umělců v korejském Soulu. Své obrazy zde budou vystavovat Petra Bobalová, Natálie Ficencová a Běla Sýkorová, nově Lucie Vilímková a zahraniční host Lex Kartane (Londýn). Radek Čihák představí svou novou kolekci šperků. Tuto část expozice pravidelně připravuje organizující umělecká agentura Anaháta se spolkem Adventor, který pomáhá rodinám s dětmi s poruchami autistického spektra a dospělým autistům v zařazení do běžného života.

 

   Komorně laděné koncerty Mira Šmajdy s kapelou jsou vždy nezapomenutelným zážitkem  Prodejní výstava Léto plné hvězd je otevřena v době letních prázdnin od 1. července do 21. srpna 2016, denně včetně víkendů od 10 do 21 hodin, vstupné na výstavu dobrovolné, bezbariérový přístup. Začátky večerů doprovodného programu jsou od 18 hod., (není-li uvedeno jinak). Rezervace míst na koncerty nutno zajistit mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na čísle 724 305 737 (10 – 20 hod.), neboť prostory mají omezenou kapacitu. Další informace můžete průběžně odebírat na www.facebook.com/letoplnehvezd.Těšíme se na vás!

 


Doprovodný program LPH:

 

Jitka Asterová vystoupila na loňském ročníku s Michaelem Foretem7. 7. čt v 18 hod. – Vernisáž výstavy Léto plné hvězd
    

Výstavu zahájí starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, výtvarnice Olga Černohorská a Ivana Kárníková, v programu vystoupí zpívající básník Radek Čihák, třináctiletý pianista a autista Denis Szalbot. Kmotry výstavy jsou herečka a moderátorka Jitka Asterová a hudební skladatel, zpěvák, spisovatel a malíř Richard Pachman, který stál před jedenácti lety u zrodu vzniku hudeního doprovodného festivalu výstavy Léto plné hvězd.

Vernisáž z kapacitních důvodů pouze na pozvánky, děkujeme za pochopení.

 

Jan Kopečný a Petr Ryšavý budou mít letos na LPH svou premiéru14. 7. čt v 18 hod. – „Jeden večer s Romeem“ – Jan Kopečný a Petr Ryšavý
Zpěváci a muzikáloví herci, členové hudebního uskupení DPH (jehož třetím členem je ještě skladatel a producent Daniel Barták).
    Jan Kopečný působí jako sólista v mnoha hudebních seskupeních jako např. Rozhlasový swingový orchestr, CBC Big Band, Metroklub Big Band a Velký dechový orchestr V-ČB. Jako muzikálový interpret účinkuje v několika pražských produkcích: Divadlo Broadway, Divadlo Hybernia nebo Kongresové centrum Praha. Mohli jste ho vidět v muzikálech Tři mušketýři v roli D´Artagnana, Angelika (Nikolas), Mamma Mia! (Sky), Romeo a Julie (Romeo), Casanova (Casanova), Děti Ráje (Mickey), Tajemství (Jan), Sněhová královna (Kay) a další.
    Petr Ryšavý působí jako zpěvák, herec, muzikant a tanečník. Je absolventem Státní konzervatoře obor zpěv. Jako kytarista a zpěvák vystupuje v několika hudebních projektech. Po dokončení konzervatoře účinkuje jako externista v  divadlech DJKT Plzeň, VČD Pardubice, divadelní léto Hluboká nad Vltavou a v Praze. Mezi jeho největší divadelní úspěchy patří role:  Romeo v muzikálu Romeo a Julie, Dlouhej Jenda v Ať žijí duchové!, Ted v Bonnie & Clyde, Andreucio v připravovaném muzikálu Mefisto v Divadle Hybernia. Dále ztvárnil epizodní role v  seriálech Místo v životě a Všechny moje lásky (TV Prima).
    Oba pánové budou mít na Létě plném hvězd svou premiéru.

 

Radek Čihák zahajoval jubilejní 20. ročník výstavy v roce 201521. 7. čt v 18 hod. – „Co se asi stane...“ – Radek Čihák, host Josef Prexl
     Radek Čihák je zpívající básník, autor a muzikant, o kterém herec Jaroslav Dušek dokonce prohlásil, že je to „Český François Villon“. Radkovi byl až teprve nedávno diagnostikován Aspergerův syndrom a v posledních dvou letech se jako hlavní putující zúčastnil akce na osvětu problematiky autismu „Putování“, které pořádá spolek Adventor. Na besedách této akce hrál a zpíval své autorské písně a měl velký úspěch. V současné době připravuje své debutové CD. Kromě písniček působí také jako výtvarník – vyřezává dýmky a vytváří šperky, které můžete u nás na výstavě také vidět. Radek zahajoval loňský jubilejní 20. ročník Léta plného hvězd a v letošním roce dostane větší prostor v samostatném koncertu. Na akordeon ho v některých písních doprovodí Josef Prexl. Koncert bude zároveň živou nahrávkou Radkova debutového CD. Přijďte se pobavit Radkovým osobitým humorem a vytvořit pro nahrávku tu správnou atmosféru!

 

Mirovy koncerty na LPH patří k těm nejlepším27. 7. st v 18 hod. – „Jak si užívat důchodu už v mládí“ – Miro Šmajda
     Miro Šmajda je stálicí na hvězdném nebi Léta plného hvězd. Po vydání již třetího autorského alba „Terrapie“ hodně koncertuje, o letošních prázdninách ho můžete s kapelou vidět na mnoha velkých hudebních festivalech. V úsporném prostředí Léta plného hvězd však můžete zažít Mira tak, jak ho jinde určitě nezažijete, tentokrát ho uvidíte sólově bez kapely. Máte zcela exkluzivní příležitost slyšet Mirovy písně v komorní akustické podobě, kdy vyniknou především jeho texty, plné osobité poetiky. Není výjimkou, že publikum si Mirovy hity u nás s chutí zazpívá s ním. Pořad uvádí Olga Černohorská, která si už na Mira přichystala spoustu všetečných otázek. Nenechte si proto Mira na letošním LPH ujít!

 

Maruška a Jan Křížovi jsou na Létě plném hvězd pravidelnými hosty28. 7. čt v 18 hod. – Letem světem nejen s muzikály“ – Jan Kříž a Marie Křížová
     Jan Kříž je odbornou kritikou opakovaně označován za jeden z nejvýraznějších talentů současné české muzikálové scény. Ztvárnil hlavní role například v muzikálech Robin Hood, Osmý světadíl, Děti ráje, Johanka z Arku, Touha, Kladivo na čarodějnice nebo Jack Rozparovač. Je držitelem dvou Cen Thálie v oboru muzikál: za roli Dannyho Zuka v muzikálu Pomáda a za roli Michala v muzikálu Děti ráje. V současné době exceluje v muzikálech Horečka sobotní noci a Atlantida, a připravuje se na hlavní roli v muzikálu Srdcový král, která bude mít premiéru v Divadle Kalich na podzim 2016. Pravidelně je zván na hostování i do mimopražských divadel, např. muzikály Sugar-Někdo to rád horké, Dirty Rotten Scoundrels, Zpívání v dešti, Monty Python's Spamalot nebo Řek Zorba. V listopadu 2012 pokřtil své první sólové CD s názvem "Sečteno-podtrženo". Díky výtvarným dovednostem je Jan Kříž i vyhledávaným divadelním scénografem.   
     Marie Křížová pochází z jihomoravského Kyjova, věnovala se závodně sportu, paralelně se věnovala své druhé velké vášni - zpěvu, v kterém sklízela úspěchy i na mezinárodních soutěžích. To později vedlo k její účasti v castingové show Robin Hood aneb Cesta ke slávě, díky které získala roli Kitty v muzikálu Robin Hood v Divadle Kalich. Na základě jejího výkonu přišly nabídky v dalších inscenacích: Zpívání v dešti v libereckém Divadle F. X. Šaldy, v Divadle Kalich Pomáda, Horečka sobotní noci a Atlantida. Roli dostala rovněž v připravovaném muzikálu Srdcový král. Honza a Maruška se poznali v soutěži Robin Hood aneb Cesta ke slávě a od listopadu 2015 jsou manželé. Létu plnému hvězd zůstávají věrní již několik let, a tak se jejich společného vystoupení dočkáte i letos.

 

Ani Dita Hořínková nebude v letošním ročníku chybětDita Hořínková svými hosty vždy dovede překvapit9. 8. út v 18 hod. – „Možná příjde i…“ – Dita Hořínková a její hosté
     Zpěvačka a herečka Dita Hořínková působí na divadelní scéně již od svých osmi let. Má za sebou turné po Japonsku, koncertování v kanadském Torontu, působení v operetách My Fair Lady (Eliza Doolitlová), Čardášová princezna (Stasi), v muzikálech Cats (kočka Grizabella), Miss Saigon, Evita, Romeo a Julie (chůva, královna Mab a Kapuletová), Kabaret, Cikáni jdou do nebe (Rada), Děti ráje (Kájina), zazářila v muzikálu Casanova jako hraběnka Karolína z Dubna a v posledním roce jste ji mohli vidět v muzikálech Sněhová královna (Víla Jaro) a Přízraky Londýna (matka).  Vystupovala společně s houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným, hostuje v nejrůznějších projektech skladatele, zpěváka a malíře Richarda Pachmana. Mimo jiné spoluzaložila a vedla populární těleso Happy Day Quintet. Letos se v pořadu představí oba její synové: šestiletý Viktor a dvanáctiletý Filip Antonio, který nedávno obdržel ocenění za roli syna hlavního představitele Štěpána Šafránka (Pavel Kříž) ve filmu Jak básníci čekají na zázrak. Jako host vystoupí Lukáš Pařík, autor Fantasy muzikálu Králové Avalonu. Na Létě plném hvězd je Dita Hořínková pravidelným hostem, a tak nebude chybět ani letos.

Petr Ševčík je na LPH také stálým a oblíbeným hostem11. 8. čt v 19 hod. – „Setkání s přáteli“ – Petr Ševčík - ZRUŠENO!
     Petr Ševčík, známý donedávna především jako finalista druhé řady Česko Slovenské SuperStar, už tuto nálepku nerad u svého jména vidí. Jeho schopnosti a talent sahají dál než do sféry zpěvu, ačkoli právě svým krásným hlasem v této soutěži naprosto okouzlil a dobyl mnohá ženská srdce, a jako jeden z mála finalistů si udržuje stále pevnou základnu věrných fanynek.
     V civilním životě pokračuje ve studiu na Ekonomicko-správní fakultě při MU v Brně a v příštím roce mu určitě budeme moci poblahopřát ke zdolání závěrečné státní zkoušky. Současně již pátým rokem pracuje na Dvojce ČRo jako moderátor odpoledního vysílání Radia Junior, které bylo vyhodnoceno nedávno jako jedno z nejposlouchanějších a nejoblíbenějších dětských rádií.
     Petr je známý nejen jako výborný zpěvák, ale především jako komponista, aranžér a multiinstrumentalista. Začátkem roku 2013 se stal řádným a velice žádaným členem kapely PartyLeaders, která si získává stále větší oblibu u pořadatelů různých akcí a díky stále se zvyšující poptávce již v současné době vystupuje v mnoha alternacích.
     Kromě vystupování, práce a studia se Petr věnuje skladbě a připravuje vydání druhého CD v pořadí, z něhož již zveřejnil celkem čtyři písně. Některé z nich již zazněly v premiéře a v akustickém podání na minulých ročnících Léto plné hvězd a my se budeme těšit, že letos od Petra uslyšíme alespoň malé ukázky z dalších připravovaných kousků. Vydání druhého CD však Petr směruje až na dobu po skončení studia, aby se mohl jeho přípravě pořádně věnovat.

 

Václav Noid Bárta navštíví Léto plné hvězd již podruhé18. 8. čt v 18 hod. – „Prázdninové povídání s písničkami“ – Václav Noid Bárta
     Václav Noid Bárta od sedmnácti let působil jako zpěvák ve skupině Dolores Clan, nyní má vlastní kapelu Noid Crew. Nejdříve působil v muzikálech Divadla Ta Fantastika: Excalibur (Uther/Vortinger), Láska je láska (Kapelník), Elixír života (Ďábel), Obraz Doriana Graye (James Vane), Dáma s kaméliemi a v muzikálu o Boženě Němcové, ke kterému dokonce složil hudbu. Je autorem několika písní pro Lucii Bílou, Martina Poštu, Kamila Střihavku. Úspěšné role má za sebou i ve filmech: Kájinek, kde hraje spoluvězně Kájinka, a Verdikt osudu, kde ztvárnil hlavní roli vojáka Tomáše. V roce 2012 nazpíval píseň „Když to nečekáš“ k seriálu Obchod'ák, ke které také složil hudbu. Dále jste ho mohli vidět v Divadle Broadway, kde ztvárnil hlavní roli Hamleta, v Divadle Kalich – Robin Hood (Robin Hood), a v poslední době se zabydlel v Hudebním divadle Karlín: Addams Family (role sluhy Lurche), Carmen (Garcia), Aida (Radames), Manzelle Nitouche (režisér) a v muzikálu Jesus Christ Superstar alternoval role Jidáše a nově i Ježíše. O letošních prázdninách zkouší hlavní roli v muzikálu Bonnie & Clyde. Léto plné hvězd navštíví Vašek již podruhé, a jeho vystoupení bude zároveň sladkou tečkou za 21. ročníkem výstavy.

 

Prostory mají omezenou kapacitu, proto je nutná rezervace lístků předem mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., informace o dostupnosti míst na telefonu 724 305 737 (10 – 20 hod.).
Ceny vstupenek: 250,- Kč; zlevněné 150,- Kč (děti do 15 let, studenti, senioři a držitelé průkazů ZTP).
Přístup na výstavu je bezbariérový. Těšíme se na vás!

Loga 2016

Jste zde: doma Akce Léto plné hvězd 2016 otevřelo své brány!