Léto plné hvězd 2013

 

Léto plné hvězd je každoročně se opakující prodejní výstava ručně vyráběných textilních a dřevěných hraček, kapsářů a her nejen pro zdravotně postižené děti. Vystavují výtvarnice Olga Černohorská a Ivana Kárníková. Na výstavě probíhají benefiční koncerty, pořady a besedy s umělci, doprovodný program, ve kterém se představí jak stálice naší muzikálové scény, tak i začínající talentované hvězdičky, které si již dokázaly získat vydobýt své místo na slunci. Letošní osmnáctý ročník proběhne jako vždy o velkých letních prázdninách na již tradičním místě u Karlova mostu a pod záštitou starosty MČ Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého.

 

Termín: 1. 7. – 28. 8. 2013
Otevřeno denně včetně víkendů 10.00 – 21.00 hod.
Začátky koncertů a pořadů od 18 hod. (není-li uvedeno jinak)

 

Adresa: Dražického nám. 10/65, Praha 1 (rohový dům u mostecké věže Karlova mostu na Malé Straně)

 

Program 2013

 

2. 7. v 18 hod. – Vernisáž výstavy Léto plné hvězd
Výstavu zahájí starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, výtvarnice Olga Černohorská a Ivana Kárníková, v kulturním programu vystoupí hudební skladatel Zdeněk Barták a Eliška Ochmanová, dále vystoupí skupina indického bollywoodského tance Om Dance Academy. (Vernisáž pouze na pozvánky.)

 

11. 7. čt v 18 hod. – „Celkem jiná“ – Gabriela Gunčíková, host Martin Šafařík
Tato nadějná mladá umělkyně se v posledním roce úspěšně prosadila na české hudební scéně nejen pro svůj nepřehlédnutelný půvab, ale především pro svůj ojedinělý a výrazný hlas. V roce 2011 získala ocenění „Objev roku“ hned ve dvou prestižních soutěžích Český slavík a Česká hvězda. Od produkce Divadla Broadway dostala nabídku ztvárnit hlavní roli v muzikálu Kleopatra a zhostila se jí více než se ctí, neboť v ní doslova zazářila. S tanečníkem Peterem Modrovským na sebe upozornila i ve slovenské soutěži „Let´s Dance“. Na sklonku roku 2011 vydala své debutové CD s názvem „Dvojí tvář“. V roce 2012 vystupovala jako host na vánočním turné Karla Gotta. O úspěších, o životě i budoucích plánech si s Gábinou budeme povídat v tomto příjemném večeru a Gábina samozřejmě zazpívá i několik písní z nového CD „Celkem jiná“. Jako hosta si Gábina pozvala finalistu letošní řady Česko-Slovensko hledá SuperStar, talentovaného Martina Šafaříka.

 

18. 7. čt v 18 hod. – „Na prknech, co znamenají svět“ – Dita Hořínková a Filip Antonio, host Tereza Kostková
Zpěvačka a herečka Dita Hořínková působí na divadelní scéně již od svých osmi let. Má za sebou turné po Japonsku, koncertování v kanadském Torontu, působení v operetách My Fair Lady (Eliza Doolitlová), Čardášová princezna (Stasi), v muzikálech Cats (kočka Grizabella), Miss Saigon, Evita, Romeo a Julie (chůva, královna Mab a Kapuletová), Kabaret, Cikáni jdou do nebe (Rada), Děti ráje (Kájina) a naposledy zazářila v muzikálu Casanova jako hraběnka Karolína z Dubna. Vystupovala společně s houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným, hostovala v nejrůznějších projektech skladatele, zpěváka a malíře Richarda Pachmana. Mimo jiné spoluzaložila a vedla populární těleso Happy Day Quintet.
Její syn Filip Antonio na sebe upozornil už jako čtyřletý ve filmu Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh, a od té doby ztvárnil řadu dětských rolí v mnoha muzikálech, např. Je třeba zabít Davida (David jako dítě), Děti ráje (malý Čusbus), Vánoční zázrak (malý Tomáš), Mary Poppins (Michael Banks), Osmý světadíl (malý Jakub), Kapka medu pro Verunku (vodníček) a naposledy v muzikálu Casanova (malý Giacomo). Vidět jste ho mohli také v televizních seriálech Bazén, VKV, naposledy v sitkomu Helena. Na výstavě Léto plné hvězd vystupuje pravidelně každý rok, naposledy jej na klavír doprovodil kapelník Karla Gotta Pavel Větrovec, který pro Filipa také napsal společně s Olgou Černohorskou písničku „Máma čeká děťátko“.
Herečku a moderátorku Terezu Kostkovou jistě není nutné představovat. Její vystoupení v tomto pořadu bude však pro diváky tak trochu překvapením!,

 

1. 8. čt v 18 hod. – Miro Šmajda s kapelou
Již čtvrtým rokem vystoupí na Létě plném hvězd slovenský zpěvák Miro Šmajda a jeho koncerty zde patřily k těm nejlepším a byly vždy beznadějně vyprodané. Na jaře 2013 vydal Miro své druhé CD „mirosmajda.com“, a tak budete mít jedinečnou příležitost zažít jeho metalové songy v komornějším akustickém provedení. Miro Šmajda zraje nejen jako zpěvák, ale především jako autor hudby i textů, jeho rockové balady patří vždy k lahůdkám jeho koncertů u nás na výstavě. V letošním roce bude k dispozici opět klavír, takže se máte opravdu na co těšit!

 

6. 8. út v 18 hod. – „Na cestě k ceně TýTý“ – Ondřej Brzobohatý
Tento výjimečný všestranně nadaný umělec je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka v oboru skladba, dirigovaní a klavír. Poprvé na sebe výrazněji upozornil v roce 2003, kdy společně s herečkou Laďkou Něrgešovou moderoval první řadu soutěže Česko hledá SuperStar. Autorské tvorbě se věnoval v kapelách Bůhví a Pragason, kde působil i jako zpěvák a klávesista. Píše hudbu pro film, divadlo a televizi, je autorem několika znělek k pořadům. V divadle svého otce Radka Brzobohatého hraje ve dvou inscenacích Tančírna a Vyhazovači. K lyrikálu Kudykam Michala Horáčka a Petra Hapky, který uváděla Státní opera Praha, vytvořil orchestraci celého představení. V Hudebním divadle Karlín v současné době ztvárňuje krále Heroda v muzikálu Jesus Christ Superstar a v muzikálu Vražda za oponou mu byla svěřena role detektiva Franka Cioffiho. Za roli Adama Kábrta v seriálu Gympl s (r)učením omezeným byl oceněn Cenou TýTý za nejlepšího herce. Na výstavě Léto plné hvězd vystoupí Ondřej Brzobohatý již podruhé.

 

8. 8. čt v 18 hod. – „Křížem krážem muzikálem“ – Jan Kříž a Marie Blahynková
Jan Kříž je odbornou kritikou opakovaně označován za jeden z nejvýraznějších mladých talentů současné české muzikálové scény. Jeho profesním těžištěm je Praha. Zde ztvárnil hlavní role například v muzikálech Robin Hood (širší nominace na cenu Thálie), kterou vyhrál v reality show Robin Hood – Cesta ke slávě, Osmý světadíl, Děti ráje, Johanka z Arku, Touha, Kladivo na čarodějnice nebo Jack Rozparovač a nejnověji ztvárňuje roli Dannyho Zuka v muzikálu Pomáda, za kterou v letošním roce cenu získal cenu Thálie v oboru muzikál. Pravidelně je zván na hostování i do mimopražských divadel, např. muzikály Sugar-Někdo to rád horké, Dirty Rotten Scoundrels, Zpívání v dešti, Monty Python's Spamalot nebo Řek Zorba. V listopadu 2012 pokřtil své první sólové CD s názvem "Sečteno-podtrženo". Díky výtvarným dovednostem je Jan Kříž i vyhledávaným divadelním scénografem.
Marie Blahynková pochází z jihomoravského Kyjova, věnovala se závodně sportu, paralelně se věnovala své druhé velké vášni, zpěvu, v kterém sklízela úspěchy i na mezinárodních soutěžích. To později vedlo k její účasti v castingové show Robin Hood aneb Cesta ke slávě, díky které získala roli Kitty v muzikálu Robin Hood v Divadle Kalich. Na základě jejího výkonu přišla nabídka na roli Kate v inscenaci legendárního muzikálu Zpívání v dešti v libereckém Divadle F. X. Šaldy a role Franchie v muzikálu Pomáda v Divadle Kalich.

 

15. 8. čt v 18 hod. – „Večer s Petrem Ševčíkem“ – Petr Ševčík
Mladý brněnský zpěvák Petr Ševčík na sebe výrazně upozornil ve druhé řadě Česko Slovenské SuperStar v roce 2011. Již několik měsíců po soutěži poprvé vystoupil na Léto plné hvězd s vokálním kvartetem Flow of Voices a svými nadšenými fanoušky tehdy zcela zaplnil sál. Na Léto plné hvězd od té doby vystupuje pravidelně. V loňském roce již představil svým početným fanouškům několik skladeb ze svého autorského debutového alba „Duality“, které následně vyšlo v březnu tohoto roku a jehož kmotrou se stala známá herečka Zorka Jandová. Ta si Petra vybrala jako moderátora dětského Rádia Junior, které vysílá na Dvojce Českého rozhlasu. Můžete si jej naladit čtrnáct dní v měsíci v době vždy od 14 - 19 hod., a dopřát tak svým dětem nejen příjemný Petrův hlas, ale i mnoho hezkých písniček, pohádek, soutěží, hádanek a naučných pořadů. Na Petra můžeme prozradit také to, že se zanedlouho chystá opět do studia k natáčení několika nových singlů. Skladby by se měly následně stát součástí jeho dalšího alba, tentokrát v žánru pop-elektro a dance. V roce letošním vám Petr zazpívá opět několik skladeb z alba „Duality“, ale jak již je u něj tradicí, uslyšíte i pár známých coverů a návštěvníky koncertu čeká možná i nějaké to hudební překvapení. Nenechte si vystoupení Petra ujít, jako každý rok, i letos bude zcela jistě stát za to.

 

20. 8. út v 18 hod. – „Být či nebýt?“ Ondřej Ruml, host Tomáš Trapl
Ondřej Ruml patří na LPH již ke stálicím. V jeho recitálu se můžete těšit nejen na široký záběr písní z jeho repertoáru a kouzelnou krabičku, se kterou poprvé exceloval v soutěži X-Faktor v roce 2008, ale představí nám i nějaké skladby ze svého debutového CD „Proměna“. Ondřej Ruml sklízí úspěchy i na poli muzikálů, ztvárnil titulní roli Martina v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam ve Státní opeře Praha, v Divadle Kalich roli Raimonda v muzikálu Johanka z Arku, v muzikálu Qusimodo ztvárnil roli básníka Viktora Huga a v Divadle Broadway exceloval v titulní roli v muzikálu Hamlet Janka Ledeckého.
Tomáš Trapl vystudoval operní zpěv (Konzervatoř v Praze, HAMU). Svou uměleckou dráhu začal roku 1986 s jazzovým vokálním souborem Dobrý večer Quintet, s art-rockovou kapelou Beatover a se „šramlem“ Pražský pouťový orchestr. Deset let účinkoval v divadle Semafor v muzikálech Jiřího Suchého např. Výhybka, Kytice, Nižnij Novgorod aj. Od roku 1992 vystupuje v pražských muzikálech: Les Misérables (Enjolras), Pěna dní (Chick), Klaun (Junior), Jesus Christ Superstar (Jidáš), Benzín a mejkap (Jim), Dracula (Kněz nebo Šašek-sluha-profesor), Krysař (Osud), Kleopatra (Ptolemaios nebo Octavian), Galileo (otec Inchofer), Tři mušketýři (kardinál Richelieu), Tajemství (Martin), Miss Saigon (John), Angelika (Desgrez), Golem (Mordechaj), Carmen (Zuniga), Mona Lisa (Soderini), Tajemství Zlatého Draka (Merkurius), Baron Prášil (Wilcox), Je třeba zabít Davida (Mistr/Satan/Terorista/Ceasar), Kat Mydlář (Adam/Ferdinand Vaňura), Quasimodo (Quasimodo), Hamlet (principál/hrobník), Klíč králů (Strig), Casanova (Bednář). Daboval mnoho postav ve většině kreslených seriálů Walta Disneyho. V letech 2007-2009 hostoval v Národním divadle v jazzové opeře Dobře placená procházka (Suchý/Šlitr), kterou režíroval Miloš Forman.

 

22. 8. čt v 18 hod. – „Beat či ne beat... rozhodně jazzík“ – Markéta Procházková, Tomáš Savka a hosté Ester Godovská (piano) a David Herzig (kontrabas), závěrečný koncert Léta plného hvězd
Naši poslední hosté na Létě plném hvězd budou stálice českého muzikálového nebe.
Markéta Procházková vyhrála v roce 2003 pěveckou soutěž Jihlavský slavík a následně se stala i absolutní vítězkou televizní soutěže Rozjezdy pro hvězdy. Po tomto úspěchu se rozhodla věnovat se zpěvu profesionálně. Po gymnáziu začala studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka se zaměřením na muzikálové herectví, studium úspěšně zakončila v roce 2011. Nyní Markétu můžeme vídat v mnoha českých muzikálech: Miss Saigon (Gigi), Adéla ještě nevečeřela (průvodkyně děje), Mona Lisa (Margareta Amadori), Touha (Hanka), Bílý Dalmatin (Beruška), Příběh ulice (Mia), Baron Prášill (Gita), Ať žije rockenroll (Muzikantská liduška), Tři mušketýři (Constance), Kat Mydlář (Bětuška), Quasimodo (Esmeralda), Pomáda (Rizzo), Klíč králů (Efine).
Tomáš Savka žije od roku 2004 v Praze a po úspěchu v první řadě soutěže Česko hledá SupeStar se zařadil mezi známé a vyhledávané zpěváky a muzikálové herce českého showbyznysu. Vidět jste ho mohli v muzikálech: Miss Saigon (voják Chris), Les Misérables (student Marius), Producenti (Politruk), Golem (Samuel), Angelika (básník Špína), Tři mušketýři (hrabě Rochfort), Dracula (Steven), Mona Lisa Rafael Santi), Baron Prášil (Frank), Osmý světadíl (Tomáš), Quasimodo (Phoebus), Robin Hood (Robin Hood), Lucrezia Borgia (Juan), Pomáda (Keniecki), Rómeo a Júlia (Knieža). Tomáš vydal dvě CD, první v roce 2004 krátce po soutěži Já si tě stejně najdu, a druhé v roce 2006 pod názvem Neslibuju modrý z nebe. Zpívá s vyhlášenými orchestry jako je Big Band Felixe Slováčka, orchestr Václava Hybše nebo mladšími swingovými kapelami.

 

Koncerty a pořady na výstavě jsou benefiční, z jejich výtěžku vznikají divadelní představení pro zdravotně postižené děti (v minulých letech Kominíček a štěstí, Pohádka z ruksaku). Součástí zakoupené vstupenky bude i voucher na 10% slevu na útratu v kavárně a cukrárně La Fantasia (Pasáž Fénix, Václavské nám. 56, Praha 1), která se pro letošní osmnáctý ročník stala partnerem Léta plného hvězd. Zajišťuje ozvučení a osvětlení koncertů a pohoštění na vernisáži. Voucher se slevou 10% do cukrárny La Fantasia můžete získat také nákupem hraček na výstavě v celkové hodnotě vyšší než 250,- Kč.

 

Vstupenky

Dospělý 250,- Kč
Senior, dítě, držitel průkazu ZTP 125,- Kč
Rezervace mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon v době 29. 6. – 22. 8. 2013: 724 305 737 (10 – 20 hod.)
Najdete nás také na facebooku: http://www.facebook.com/letoplnehvezd

Součástí každé vstupenky je voucher na 10 % slevu do kavárny a cukrárny La Fantasia na Václavském nám. 56, Praha 1. Voucher na slevu do cukrárny obdržíte i při nákupu hraček na výstavě v hodnotě nad 250,- Kč.

 

Speciální poděkování:

Školní jídelna Dražického nám. 10/65, Renáta Břecková – vedoucí školní jídelny
Petrof, Martin Keberle – zapůjčení klavíru, www.petrof.cz
Richard Pachman – zapůjčení světelné techniky, dlouholetá spolupráce www.pachman.cz
Benjamin Kovařík – zapůjčení zvukové techniky, ozvučení vernisáže a koncertů
Progel, Jan Kovařík – pohoštění na vernisáži, www.lafantasia.cz
Skupina indického bollywoodského tance Om Dance Academy – za vystoupení na vernisáži
Zdeněk Barták a Eliška Ochmanová – za vystoupení na vernisáži
Pension & Hostel ARTHARMONY, Vladimír Vích – ubytování účinkujících, www.artharmony.cz 
Musicalnet.cz, Michal Škvor – mediální partnerství, fotodokumentace, www.musicalnet.cz
Rádio Místo setkávání, Lenka Marečková – mediální partnerství, zapůjčení židlí, www.mistosetkavani.cz 
Musical.cz, Pavel Košatka, Radek Janda – mediální partnerství, www.musical.cz
Musicweb.cz, Vlastimil Blažek, Alena Uhlířová a Eva Makovská – mediální partnerství, www.musicweb.cz
Vinařství Stávek, Tomáš Stávek – občerstvení na vernisáži
František Polesný – květinová výzdoba
Pavel Vrána – pomoc při instalaci výstavy, zvučení pořadů
Michal Roškaňuk – pomoc při instalaci výstavy, webové stránky
Danica Ševčíková, Věra Černá – za dlouholetou spolupráci, dozor na výstavě
Alena Koubková, Zdena Auředníková, Ludmila Šedinová, Eva Mrázová – švadleny
Marie Mrkusová – pomoc při instalaci výstavy a pořadech
Tereza Klečková – dozor a pomoc na výstavě

Jste zde: doma Akce Léto plné hvězd 2013