Vzpomínka na Léto plné hvězd 2015

Olga a Ivana nakrojily slavnostní dort ke 20. výročí LPHVe čtvrtek 2. července 2015 nastal den D – vernisáž jubilejního 20. ročníku výstavy Léto plné hvězd výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové. A protože to bylo zahájení vskutku slavnostní, hemžilo se to tam nejen významnými hosty a slavnými tvářemi, ale také spoustou našich přátel, které nás na naší dlouhé cestě provázeli, podporovali nás, anebo nám třeba jen drželi palce. Projektu udělili záštitu hejtman Středočeského kraje Ing. Miloš Petera, radní hl. m. Prahy pro sociální oblast a školství Ing. Mgr. Irena Ropková a starosta MČ Prahy 1 Ing. Oldřich Lomecký, který výstavu již po páté osobně zahájil. Doprovodný program pro seniory podpořila MČ Praha 1 formou grantu. Výstavu také každoročně podporuje Nadace Veolia formou MInigrantu. Všem partnerům mnohokrát děkujeme!

Výstavu pravidelně zahajuje starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký

 

Ve spolupráci s Adventorem dostali příležitost vystavit své obrazy také umělci s Aspergerovým syndromem Petra Bobalová, Natálie Ficencová, Běla Sýkorová a art-terapeutka Radka Zábojová z Brna. Výstavu zahájil textař a producent Mgr. Michal Horáček, PhD., v kulturním programu vystoupili zpěvák a herec Ondřej Ruml, písničkář Radek Čihák a na klavír nám zahrál dvanáctiletý autista Denis Szalbot, který nám LPH zahajoval již v předchozím ročníku společně s operní divou Andreou Kalivodovou. Olga Černohorská poděkovala všem spolupracovníkům, například Michalu Roškaňukovi za pomoc při instalaci výstavy a zprostředkování umělců s Aspergerovým syndromem, Martinu Keberlemu z firmy Petrof za sponzorské zapůjčení klavíru pro doprovodný program nebo Haně Matějčkové za finanční podporu Nadace Veolia. Slavnostním přípitkem přestřihl pomyslnou pásku výstavy starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký.

S Jitkou Asterovou a Michaelem Foretem bylo hodně veselo

 

A protože letošní ročník byl jubilejní, na diváky čekal opravdu bohatý program plný hvězd. Ve čtvrtek 9. července úderem osmnácté hodiny Léto plné hvězd přivítalo oblíbenou herečku a moderátorku Jitku Asterovou a zpěváka Michaela Foreta. Pořad moderovala Olga Černohorská, a protože tito hosté byli na výstavě vůbec poprvé, musela je patřičně vyzpovídat. Protože se oba aktéři setkali v projektu Mamma Mia!, točilo se povídání hlavně kolem tohoto muzikálu. A že nebylo o humorné historky nouze, toho byl tento večer důkazem. Jak už je u herců zvykem, samozřejmě nejvíce klípků a veselých příběhů prozradili na své kolegy.

Oba dali k dobru historky z muzikálu Mamma Mia!

 

Michael například „napráskal“ na Jaroslavu Kretschmerovou, že ho při každé příležitosti oždibuje a zbavuje ho jeho mužného ochlupení… Foret hraje Skaye, Jitka Asterová Rosie a s Jaroslavou Kretschmerovou se alternují. V představení má každá role tři až čtyři alternace, takže se v něm prakticky stále potkávají s někým jiným a pro herce samotné je tak představení stále nové. Na výstavě jsme si poslechli pár písní z muzikálu Mamma Mia! a Michael přidal něco ze své vlastní autorské dílny, což připravuje na své debutové CD. Na konci pořadu se publikum vždy těší na autogramiádu, a tak nemohla chybět ani tentokrát. Diváci byli spokojení, že si mohou s umělci popovídat tváří v tvář a naši dva hosté se podepisovali a podepisovali na malé hračky, které si pak návštěvníci z výstavy mohli odnést domů na památku.

Dita se stálicí LPH a umí to vždy pořádně rozjet!

 

Ve čtvrtek 23. 7. v 18  hod. vystoupila na Létě plném hvězd zpěvačka a herečka Dita Hořínková, která patří ke stálicím LPH snad od počátku. Již podruhé si s sebou přivedla svou doprovodnou skupinu ArtHarmony, která se skládá ze dvou muzikantů – Petr Maceček – housle a Pavel Voráček – klavír. Jako vzácného hosta si Dita přivedla zpěváka Andreje Beneše (bas). Vystudoval pražskou HAMU, baryton, s Ditou se seznámili při oratoriu Mistr Jan Hus Richarda Pachmana. Druhým hostem Dity nebyl nikdo jiný, než její sestra Diana Jechová Hořínková, se kterou si svorně zavzpomínaly na své společné působení v Happy Day Kvintetu. Dita přichází jako vždy jak s klasikou ze svého repertoáru, ale právě tak se snaží přinést do svého koncertu něco nového, nějaký vzruch a legraci. Zajímavým a novým prvkem byly tentokrát hudební předěly mezi jednotlivými čísly, inspirované lidovou písničkou se „Ta holka se sama točí“. Po koncertě následovala velmi dlouhá a rozesmátá autogramiáda, do které se přenesla veselá atmosféra celého představení.

Petr Ševčík také nesmí na žádném ročníku LPH chybět

 

Také zpěvák Petr Ševčík se na Léto plné hvězd pravidelně vrací. Tentokrát se vrátil v úterý 28. července.  Od doby, kdy v roce 2011 skončil na pátém místě ve finále druhé řady Česko Slovenské SuperStar, vydal na počátku roku 2013 své debutové album s názvem "Duality", které několikrát představil mimo jiné také na svých již pravidelných vystoupeních konaných na LPH. Petr letos v červnu úspěšně zakončil studia na MU – Ekonomicko-správní fakultě v Brně státní bakalářskou zkouškou a chystá se dále pokračovat ve studiu inženýrském. Petr od začátku roku 2012 kromě studia zvládá i pracovní povinnosti moderátora v Českém rozhlase, konkrétně nově etablovaného Rádia Junior. Na koncertě na Létě plném hvězd Petr představil také několik novinek ze svého chystaného druhého alba.  

Pořady moderuje Olga Černohorská, vždy se snaží z umělců vytáhnout něco veselého

 

Dalším očekávaným koncertem se měl stát pořad „Letem světem s muzikály“ ve čtvrtek 30. července, kdy jsme měli na LPH přivítat Jana Kříže a jeho partnerku Marušku Blahynkovou. Marušku však náhle schvátila chřipka, a tak k nám Honza nakonec přivedl jiného, ale velmi zajímavého hosta a svého kolegu Tomáše Löbla. Společně spolu účinkují v muzikálech v Divadle Kalich, například v muzikálu Osmý světadíl nebo Atlantida. Jan Kříž je dvojnásobným držitelem Ceny Thálie za roli Dannyho Zuky v muzikálu Pomáda a za roli Michala v muzikálu Děti ráje. Olga Černohorská oba aktéry vyzpovídala, a tak společná hodinka příjemného povídání a historek z prostředí divadla, prokládaná příjemnými písněmi, uběhla jako voda. Na závěr večera nemohla samozřejmě chybět ani autogramiáda, při které zpěváci zvěčňovali své podpisy na zakoupené hračky.

Miro Šmajda patří na LPH k tradičním a osvědčeným hostům

 

Zpěvák Miro Šmajda je na Létě plném hvězd rovněž pravidelným hostem, jeho koncerty zde patří k těm nejlepším a výstava jako vždy i tentokrát ve čtvrtek 6. srpna doslova praskala ve švech. Miro vydal své v pořadí již třetí album "Terrapie," a tak diváky za doprovodu své čtyřčlenné kapely potěšil nejen svými již osvědčenými songy, které publikum zpívalo společně s ním, ale přidal samozřejmě i novinky z právě vydaného CD. Jako vždy na LPH jsme měli jedinečnou příležitost zažít Mirovy metalové songy v komornějším akustickém provedení jen s kytarami a klavírem, na který Miro na svých koncertech prakticky nikdy nehraje. Miro zraje nejen jako zpěvák, ale především jako autor hudby i textů, jeho rockové balady patří vždy k lahůdkám u nás na výstavě. Zkrátka tohle můžete zažít jen na Létě plném hvězd a Miro ani tentokrát své fanoušky nezklamal. K dispozici jim byl samozřejmě i na autogramiádu a společné focení.

Monika Absolonová byla na LPH vzácným a milým hostem

 

V úterý 11. srpna na diváky čekalo mimořádně milé překvapení. Svou účast na Létě plném hvězd přislíbila muzikálová diva Monika Absolonová, ač v pokročilém stádiu těhotenství a s pěkně se kulatícím bříškem, s milým úsměvem se usadila ve svém křesle a příjemné povídání mohlo začít. Ačkoli bylo v plánu povídat si o Moničině umění a uměleckých plánech či záměrech, stejně se začátek každého rozhovoru nakonec stočil k toužebně očekávanému miminku. Monika nám prozradila, že očekávají chlapečka a že mu chtějí s tatínkem (hokejistou Lukášem Hornou) dát jméno Tobiáš. A tak bylo dnešní představení trochu jiné, než ostatní, ale o to zajímavější, komornější a intimnější. Málo kdy se totiž stane, že je umělec ke svému publiku natolik upřímný a takto otevřený, a že prozradí ze svého soukromí i něco navíc. I výběr písni za doprovodu klavíristy Ondřeje Hájka tomu odpovídal a celý večer probíhal ve velmi komorní a přátelské atmosféře. Na Moničino milé vystupování i projev návštěvníci dlouho nezapomenou. Byl to opravdu výjimečný večer.

Ondřeje Rumla doprovodil na klavír skvělý Matej Benko

 

Ondřej Ruml patří na LPH již ke stálicím. V jeho recitálu se můžete těšit nejen na široký záběr písní z jeho repertoáru a kouzelnou krabičku, se kterou poprvé exceloval v soutěži X-Faktor v roce 2008. Ondřej sklízí úspěchy i na poli muzikálů, ztvárnil titulní roli Martina v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam ve Státní opeře Praha, v Divadle Kalich roli Raimonda v muzikálu Johanka z Arku, v muzikálu Qusimodo ztvárnil roli básníka Gingoira a v Divadle Broadway exceloval v titulní roli v muzikálu Hamlet Janka Ledeckého. V současné době slaví úspěchy se svým posledním CD „Ondřej Ruml zpívá Voskovce a Wericha“ a pravidelně vystupuje v pořadu Michala Horáčka Český kalendář.  A tak nám Ondra v pátek 14. srpna v pořadu „V+W = věčná inspirace“ za doprovodu skvělého klavíristy Matěje Benka předvedl několik jazzových lahůdek z nově upraveného kabátu skladeb slavné dvojice. A protože Ondra navíc slaví 21. srpna své narozeniny, tak tradičně dostal od pořadatelů dort a následná autogramiáda se spontánně rozšířila o gratulace, dárečky, společné posezení s fanklubem Ondřejova Lhota a malou oslavu.

Markéta Procházková si s Tomášem Savkou užívali koncert na živo s doprovodnou kapelou

 

V úterý 18. srpna na nás čekala další komorní hudební lahůdka – pořad „Jak se zmocnit Thálie“, ve kterém se představili Tomáš Savka, Markéta Procházková, Ester Godovská (piano) a Ondřej Klímek (saxofon). Markétu Procházkovou můžete vídat v mnoha českých muzikálech: Miss Saigon (Gigi), Adéla ještě nevečeřela (průvodkyně děje), Mona Lisa (Margareta Amadori), Touha (Hanka), Bílý Dalmatin (Beruška), Příběh ulice (Mia), Baron Prášil (Gita), Ať žije rockenrol (Muzikantská Liduška), Tři mušketýři (Constance), Kat Mydlář (Bětuška), Quasimodo (Esmeralda), Pomáda (Rizzo), Klíč králů (Efine), Krysař (Agnes), Rent (v anglickém zněni – Mimi Marquez), Mata-Hari (mladá Margaretha).

Koncert Markéty a Tomáše měl skvělou, srdečnou atmosféru

 

Tomáš Savka se po úspěchu v první řadě soutěže Česko hledá SupeStar zařadil mezi známé a vyhledávané zpěváky a muzikálové herce českého showbyznysu. Vidět jste ho mohli v muzikálech: Miss Saigon (voják Chris), Les Misérables (student Marius), Producenti (Politruk), Golem (Samuel), Angelika (básník Špína), Tři mušketýři (hrabě Rochfort), Dracula (Steven), Mona Lisa (Rafael Santi), Baron Prášil (Frank), Osmý světadíl (Tomáš), Quasimodo (Phoebus), Robin Hood (Robin Hood), Lucrezia Borgia (Juan), Pomáda (Keniecki), Rómeo a Júlia (Knieža), Evita (Cena Thálie 2014 za roli Che), Sunset Boulevard (Joe Gillis), v současné době se připravuje na další svou roli v muzikálu Atlantida. Za skvělého doprovodu vynikající klavíristky Ester Godovské a saxofonisty Ondřeje Klimka nám předvedli skutečně lahůdkovou směs toho nejlepšího ze svého repertoáru v komorním provedení, které bralo publikum za srdíčko. V podobné atmosféře pokračovala i následná autogramiáda.

Václav Noid Bárta překvapivě zahrál i na klavír

 

Hvězdou závěrečného koncertu jubilejního 20. ročníku Léta plného hvězd se stal ve čtvrtek 20. srpna Václav Noid Bárta. Pozvání na LPH dlouho odolával, jako zapřisáhlému rockerovi se mu zdálo, že hračky mu nic neříkají, ať přijdu, až se v něm probudí „tatínkovské pudy“. Na tiskovce k obnovené premiéře muzikálu Carmen jsme se setkali znovu, a stačilo k němu přijít s jedinou jednoduchou otázkou: „Už?“ a Vašek odevzdaně kývl: „Už.“ Odevzdaně a rád! Už od začátku koncertu bylo na Vaškovi vidět, jak je z narození své dcerky Terezky nadšený a šťastný. Najednou mu hračky jako kulisy k jeho songům nejen nevadily, ale dokonce se mu tak líbily, že si některé potom pro Terezku vybral jako dárek.

Noid zaplnil sál do posledního místečka

 

Skvělou atmosféru večeru dodal Vaškův věrný fanklub a také osobní přítomnost Václava Bárty staršího, Vaškova tatínka, který synovi píše texty. Koncert měl obrovský úspěch a následná autogramiáda se protáhla dlouho do noci. Tento krásný koncert byl zároveň sladkou tečkou za jubilejním 20. ročníkem výstavy Léto plné hvězd. Povídali jsme si o duetu „Hope Never Dies“, jehož je Noid autorem, se letos na jaře společně s Martou Jandovou zúčastnili Eurosongu ve Vídni. Dále jste Noida mohli vidět v Divadle Broadway, kde ztvárnil hlavní roli Hamleta, v Divadle Kalich – Robin Hood (Robin Hood), v poslední době se zabydlel v Hudebním divadle Karlín: Addams Family (role sluhy Lurche), Carmen (Garcia), Aida (Radames), Manzelle Nitouche (režisér) a Jesus Christ Superstar (Jidáš).

Noidův koncert se stal krásnou tečkou za jubilejním ročníkem LPH

 

Povídání bylo prokládáno písněmi a nakonec Vašek zcela nečekaně zahrál na klavír, čímž všechny přítomné mile překvapil, a tak měli diváci závěrečnou píseň jako exkluzivní bonus na závěr. Následovala samozřejmě autogramiáda a společné focení. Léto plné hvězd navštívil Vašek poprvé, a jeho vystoupení se stalo sladkou tečkou za jubilejním 20. ročníkem výstavy. Slíbil, že se v příštím roce vrátí a my se tedy budeme těšit!

Jste zde: doma Akce Vzpomínka na Léto plné hvězd 2015