Představujeme hvězdy LPH 2017 - Markéta Procházková, Petra Sladká, Ondřej Klímek a Ester Godovská

Markéta zpívala na LPH již dvakrát

 

Markéta Procházková, rodačka z Jihlavy vystudovala kromě gymnázia také obor muzikál na konzervatoři Jaroslava Ježka. Ještě na gymnáziu se zúčastnila pěveckých soutěží Jihlavský slavík a Rozjezdy pro hvězdy, které vyhrála. Od svých dvaceti let zpívá, hraje a tančí v muzikálech. Viděna byla v seriálech Gympl s.r.o, a První republika. Zúčastnila se 2. řady televizní show Tvoje Tvář má známý hlas. A od dubna 2017 se stala 2. patronkou Nadace na ochranu zvířat, připojila se tak k patronce Martě Kubišové. Na Létě plném hvězd jste se Markétou mohli setkat již dvakrát společně s Tomášem Savkou, letos poctí svou návštěvou LPH již potřetí.

Duet s Tomášem Savkou se moc líbil

 

Markétu jste mohli vidět v muzikálech Miss Saigon – Gigi, Adéla ještě nevečeřela – průvodkyně děje, Mona Lisa – Margareta Amadori, Touha – Hanka, Bílý Dalmatin – Beruška, Příběh ulice – Mia, Baron Prášil – Gita, Ať žije rockenroll – Muzikantská liduška, Tři mušketýři – Constance, Kat Mydlář – Bětuška, Quasimodo – Esmeralda, Klíč králů – čarodějka podob Efine, Pomáda – Rizzo, Touha - Romana/Fantomima, Touha – Karin, Krysař – Agnes, Rent (v anglickém zněni) - Mimi Marquez, Mata-Hari – Margaretha (mladá Mata-Hari). Nyní Markéta hraje v muzikálech Bonnie a Clyde, Čas růží, Pomáda, Atlantida, Tajemství, Rocky a od října 2017 ji můžete spatřit v chystaném muzikálu Sestra v akci.

Petra Sladká bude mít na LPH svou premiéru

 

Petra Sladká, rodačka z Českých Budějovic, absolventka Konzervatoře J. Ježka, obor zpěv. Prošla řadou hudebních uskupení různého žánrového zařazení – od bluegrassu, přes rockovou muziku, až po big band. Kromě sólového zpívání, působí i jako koncertní a studiová vokalistka, hudební dabérka. V současné době se věnuje pedagogické činnosti, vyučuje zpěv na ZUŠ Praha 9. Zároveň účinkuje v muzikálu Tajemství, zpívá se staropražskou skupinou Hašlerka a věnuje se sólovému zpěvu.

Spolu s klavíristkou Ester Godovskou vystupují jako duo Petra & Ester, pořádají komorní šansonové koncerty, na které zvou zajímavé hosty, např. Ondřej Ruml, Markéta Procházková, Štěpán Klouček, Zbyněk Fric a další. Účinkuje v hudební pohádce Nevěsta prodaná, co ji složil Smetana. S divadelním spolkem "Jedeme k vám" účinkovali i na letošním ročníku Smetanovy Litomyšle. Petry hlas jste mohli slyšet i v animovaných pohádkách - Barbie Princezna a švadlenka, Barbie Pricezna z ostrova, Barbie Diamantový zámek, Barbie Tři mušketýři. Petra bude mít na Létě plném hvězd svou premiéru.

Ondřej Klímek, Ester Godovská, Markéta Procházková a Tomáš Savka na LPH v roce 2015 LPH ráda vrací, letos zde bude koncertovat již potřetí

 

Ondřej Klímek se narodil 15.srpna 1988 v moravskoslezském Frýdku-Místku a je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze, kde vystudoval hru na saxofon a příčnou flétnu. V současné době Ondra působí v kapelách Vltava, B.S.P. (Balage, Střihavka, Pavlíček), BalageBand, Behind The Door a Golden Big Band Prague; koncertně doprovází Kamila Střihavku, Petra Koláře... Na LPH ho přivítáme podruhé.

 

Po skončení koncertů následuje vždy autogramiáda a focení s umělci

Ester Godovská začala hrát na klavír v pěti letech pod vedením MgA. Oriany Šenfeldové. Pravidelně se zúčastňovala dětských klavírních soutěží (1991 – 2. cena v soutěži Prague junior note). V roce 1991 byla přijata na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a současně začala studovat skladbu jako druhý hlavní obor. Po absolutoriu konzervatoře byla přijata na Akademii múzických umění v Praze. Během pětiletého studia získala několik ocenění. Své vzdělání si prohloubila na mistrovských kursech v Piešťanech, Paříži, Braunschweigu a Badenu. Ester sólově vystupovala např. v Paříži, Berlíně, Drážďanech, Braunschweigu, Vídni, Praze, Piešťanech. Spolupracovala s Janáčkovou filharmonií Ostrava, komorním orchestrem Berg, Talichovým komorním orchestrem a Janáčkovým komorním orchestrem. Nahrávala pro Český rozhlas a Českou televizi. Je vyhledávanou komorní hráčkou. Spolupracuje s mnoha mladými úspěšnými interprety. V současné době Ester působí jako pedagog na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Svým uměním potěší diváky LPH již potřetí.

Jste zde: doma Akce Představujeme hvězdy LPH 2017 - Markéta Procházková, Petra Sladká, Ondřej Klímek a Ester Godovská