Léto plné hvězd 2018

 

Program benefičních koncertů a pořadů na výstavě

 

Rok se s rokem sešel a Léto plné hvězd 2018 otevřelo své brány natěšeným návštěvníkům. Autorky textilních hraček Olga Černohorská a Ivana Tichá za podpory starosty Městské části Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého, který výstavě i v letošním roce udělil svou záštitu, společně zahájili již 23. ročník této tradiční akce. Olga Černohorská poděkovala také az finanční podporu MČ Praha 1, Nadaci Veolia, zastoupenou Hanou Matějčkovou, za Minigrant, Martinu Keberlemu z firmy Petrof za sponzorské zapůjčení piana, Františku Polesnému za květinovou výzdobu a Vinařství Tomáše Stávka za pohoštění na vernisáži. V kulturní části zazpívala Teresa Trnková, jejíž recitál můžete vidět i v doprovodném programu výstavy, a patnáctiletý autista Denis Szalbot, který výstau uvedl klavírní skladbou. Součástí výstavy je i expozice obrazů umělců na autistickém spektru, které na občanské sdružení Adventor představil předseda a zakladatel této organizace Michal Roškaňuk. V letošním roce vystavují Lucie Vilímková, Petra Bobalová, Veronika Jirásek, Markéta Rybaříková, Anna Saxlová a Petr Hrůza. Jaké pořady jsou pro vás připraveny, se můžete podívat v článku níže.

 

2. 7. po v 18 hod. – Vernisáž výstavy
autorky výstavy Olga Černohorská a Ivana Tichá, starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, Teresa Trnková, zpěvačka a herečka, Denis Szalbot, patnáctiletý klavírista s aspergerovým syndromem

 

17. 7. út v 18. hod. – „Večer s autorskými písničkami“ – Petr Ševčík, zpěvák, skladatel a moderátor rádia Junior, který se na Léto plné hvězd vrací opakovaně a jehož recitály patří k velmi oblíbeným

 

19. 7. čt v 18 hod. – „Jak šel Honza do světa“ – Marie Křížová a Jan Kříž, dvojnásobný držitel Ceny Thálie, muzikáloví zpěváci a herci. Jan Kříž se právě vrátil na prázdniny z úspěšného turné v Německu, kde ztvárnil hlavní roli v muzikálu Ples úpírů, tajkže se můžete těšit nejen na ukázky, ale jistě i na zajímavé povídání.

 

26. 7. čt v 18 hod. – „Poetický večer se Samotářkou“ – Magda Malá, zpěvačka a herečka, známá z mnoha muzikálových rolí, ztvárnila například nezapomenutelnou Eponinu v muzikálu Bídníci. Pravidelně koncertuje s Bohušem Matúšem.

 

7. 8. út v 18 hod. – „Večer plný nejen šansonů a balad“ – Teresa Trnková, šansoniérka, herečka a Petr Ožana, zpěvák, hudební skladatel a textař, nejlepší klavírista ČR roku 2013. Po velmi úspěšném koncertě v loňském roce, jsme se rozhodli na četné žádosti diváků tyto vzácné hosty pozvat ještě jednou.

 

23. 8. čt v 18 hod. – „Od opery k muzikálu“ – Monika Sommerová a Tomáš Vaněk, představitelé Christine a Raoula v muzikálu Fantom opery; Kristina Brachtlová, piano. I toto trio slavilo na LPH obrovský úspěch, takže ani v letošním ročníku nesmějí chybět.

 

Rezervace vstupenek byla zahájena, můžete si je objednat mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., vaši rezervaci vám obratem potvrdíme. Aktuální Informace o výstavě a koncertech najdete také na www.facebook.com/letoplnehvezd. Tel.: 724 305 737 (v otevírací době výstavy 10 – 21 hod.).

 

Koncerty na výstavě jsou benefiční, podporujeme umělce na autistickém spektru, výtvarníkům umožňujeme u nás vystavovat své obrazy, hudebníci u nás na výstavě pravidelně vystupují. Z výtěžku loňského ročníku vznikly také zcela nové, originální hry a pomůcky pro handicapované děti – hry si u nás na výstavě můžete i vyzkoušet a zahrát!

Jste zde: doma Akce Léto plné hvězd 2018