Léto plné hvězd 2012

Léto plné hvězd je každoročně se opakující prodejní výstava ručně vyráběných textilních a dřevěných hraček, kapsářů a her nejen pro zdravotně postižené děti. Vystavují výtvarnice Olga Černohorská a Ivana Kárníková. Na výstavě probíhá doprovodný program, ve kterém se představí jak velké muzikálové hvězdy a stálice naší hudební scény, tak i začínající talentované hvězdičky, které si již dokázaly získat své publikum. Výstava probíhá vždy o velkých letních prázdninách na adrese Dražického nám., Praha 1, v těsném sousedství Karlova mostu pod záštitou primátora hl. m. Prahy Doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc. a starosty MČ Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého. V roce 2012 proběhne již sedmnáctý ročník. Podívejte se tedy, co všechno jsme pro vás letos připravili!

Termín: 1. 7. – 26. 8. 2012
Otevřeno denně včetně víkendů 10.00 – 21.00 hod.
Adresa: Dražického nám. 10/65, Praha 1
(u mostecké věže Karlova mostu na Malé Straně)

Program

3. 7. út v 18 hod. – Vernisáž výstavy „Léto plné hvězd“
Výstavu zahájí starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, výtvarnice Olga Černohorská a Ivana Kárníková, vernisáž moderuje Josef Mladý, v kulturním programu vystoupí Sabina Laurinová a Ondřej Ruml. (Vernisáž z kapacitních důvodů pouze na pozvánky!)

10. 7. út v 18 hod. – „ČESKO ZPÍVÁ“ – koncert finalistů pěvecké soutěže „Česko zpívá“ – patronkou soutěže je zpěvačka Kamila Nývltová, která večer zpestří několika svými písněmi.
V programu vystoupí: Aneta Kučerková (17 let), Luboš Pravda (23 let), Veronika Suchánková (25 let), Miroslav Macáš (15 let), Eva Gadhofová (16 let), Filip Pešta (19 let), Martina Vališová (22 let), Kateřina Kouláková (20 let), Marek Relich (17 let), Magdaléna Moudrá (17 let), Veronika Mertová (12 let), Rudolf Zuziak (13 let) a Kristýna Procházková (12 let.
„ČESKO ZPÍVÁ“ je moderně pojatá pěvecká soutěž pro začínající zpěváky – děti a mládež ve věku 9 – 26 let, s mezinárodní účastí (Slovensko, Polsko, Německo). Živé pěvecké výkony v semifinále a finále hodnotí odborná porota složená z producentů, manažerů, hudebních profesionálů a celebrit. V VI. ročníku soutěže zasedli v porotě: Milan Herman (hudební producent), Kamila Nývltová (zpěvačka a patronka soutěže), Bohouš Josef (zpěvák), Tomáš Savka (zpěvák), Renata Drössler (zpěvačka), Veronika Zaňková (zpěvačka), Lukáš Černý (hudební producent a kytarista), a za „Léto plné hvězd“ v porotě zasedli Olga Černohorská (autorka výstavy „Léto plné hvězd“, textařka) a Michal Škvor (fotograf, Musicalnet.cz). Soutěž si v průběhu krátké doby vydobyla silné postavení a v současné době patří mezi nejuznávanější pěvecké soutěže nekomerčního charakteru. Soutěž „Česko zpívá“ je propojena s hlavním mediálním partnerem Českým rozhlasem. V rámci soutěže probíhá ve vysílání tohoto média soutěž start.rozhlas.cz, kde jsou pěvecké výkony soutěžících prezentovány ve vysílání jedenácti regionálních stanic Českého rozhlasu. O vítězi Českého rozhlasu rozhodují hlasováním prostřednictvím SMS zpráv posluchači.

19. 7. čt v 18 hod. – „Dvojí tvář“ – Gabriela Gunčíková
Tato nadějná mladá umělkyně se v posledním roce úspěšně prosadila na české hudební scéně nejen pro svůj nepřehlédnutelný půvab, ale především pro svůj ojedinělý a výrazný hlas. V roce 2011 získala ocenění „Objev roku“ hned ve dvou prestižních soutěžích Český slavík a Česká hvězda. Od produkce Divadla Broadway dostala nabídku ztvárnit hlavní roli v muzikálu Kleopatra a zhostila se jí více než se ctí, neboť v ní doslova zazářila. S tanečníkem Peterem Modrovským na sebe upozornila i ve slovenské soutěži „Let´s Dance“. Na sklonku roku 2011 vydala své debutové CD s názvem „Dvojí tvář“. O něm, úspěších i budoucích plánech si s Gábinou budeme povídat v tomto příjemném večeru. Gábina nám samozřejmě zazpívá i několik svých písní. Po skončení pořadu proběhne autogramiáda pro fanoušky.

26. 7. čt v 18 hod. – „Večer s povídáním a písničkami“ – Josef Laufer
Oblíbený herec, zpěvák, textař, bavič a režisér Josef Laufer navštíví „Léto plné hvězd“ poprvé. V příjemném večeru si s ním budeme povídat o životě, o jeho práci, ale i plánech do budoucna, to vše propojeno několika jeho již legendárními hity. Hostoval v činohře Národního divadla, v Hudebním divadle Karlín, v Divadle Semafor, Rokoko, atd. Ztvárnil také celou řadu rolí v muzikálech, např. 451st. Fahrenheita, E55, Cabaret-cabaret, Hamlet, Galileo, Gentlemani, Pokrevní bratři, Jekyll a Hyde, atd. Diváci jej mohli vidět i v celé řadě větších i menších filmových rolí. Vystupuje doma i v zahraničí, kde často působí i jako televizní režisér. Podle potřeby moderuje v různých jazycích. Za posledních deset let natočil čtyři sólová CD se skupinou Golem. Se sólisty státní opery režíroval v původním jazyce opery Noc s Mozartem, Don Giovanni, One woman show Terezy Duchkové a v roce 2004 autorskou hru Kancelář. Sám o sobě říká, že by se tak nevytahoval, kdyby měl opravdu talent. Nenechte si tento večer s oblíbenou hvězdou ujít!

31. 7. út ve 14 hod. – „Slunce, Šmajda a pár facek“ – Miro Šmajda
Již třetím rokem vystoupí na „Létě plném hvězd“ slovenský zpěvák Miro Šmajda. Co se s ním v tomto roce děje, jak vypadá jeho aktuální tvorba a co je pro něj momentálně důležité? Nenechte si tento večer plný překvapení ujít!
31. 7. út v 18 hod. – „Slunce, Šmajda a erotika“ – Miro Šmajda
Pro velký zájem fanoušků jsme se rozhodli připravit vám na výstavě pořady dva, odpoledne a v podvečer. Oba pořady budou plné léta, pohody, legrace a snad i nějaké té muziky. Prohozením názvů se nenechte zmást, vaše rezervace lístků platí na čas, jak jste si ji zadali.
KAPACITA KONCERTU NAPLNĚNA!

2. 8. čt v 18 hod. – „Křížem krážem muzikálem“ – Marián Vojtko a Kamila Nývltová
Držitel Thálie 2010 za tvárnění hlavní role v muzikálu Baron Prášil, Marián Vojtko se nám představí ukázkami z děl, ve kterých ztvárnil titulní úlohy. Účinkoval v muzikálech Jekyll & Hyde, Tři mušketýři, Mona Lisa, Monte Cristo, Kleopatra, Dracula, Angelika a v současné době jej můžeme vidět ve stejnojmenném muzikálu v roli Kata Mydláře. Coby sólista působí v Hudebním divadle Karlín, Broadway a Hybernia Praha, stejně jako jeho kolegyně Kamila Nývltová, zpěvačka s jedinečným hlasovým projevem. Sedmi tisíc účastníků se probojovala do finále televizní pěvecké soutěže X-Faktor, kde se umístila v TOP 5. Zahrála si hlavní role v muzikálech Kleopatra, Dracula, Angelika, dále pak hraje Lily v Quasimodovi, Mandalénku v Katu Mydláři, od jara 2012 hostuje v představení „Lidoskop“. Nově ztvární v HDK hlavní roli v muzikálu Aida. V únoru 2010 jí vyšlo debutové album s názvem „Kamila Nývltová“, natočila videoklip k titulní písni „Son of a Preacherman“. 20. července 2012 spatří světlo světa premiérovým uvedením v TV Očko nový videoklip na její vlastní skladbu „Něco jsi slíbil“.
KAPACITA KONCERTU NAPLNĚNA!

9. 8. čt v 18 hod. – „Je báječný žít“ – Hana Křížková
Hana Křížková patří ke stálicím naší hudební scény již pěknou řádku let. Na „Léto plné hvězd“ se vrací již po druhé. Byla s úspěchem obsazena do mnoha muzikálů: Drákula, kde hrála ohnivou nymfu, Landův Krysař, kde ztvárnila svéráznou rybářku Štěpánovku, americký crazy muzikál Jeptišky, muzikál na ledě Mrazík, kde se ujala role Marfuši, Monte Christo, kde hrála paní hospodskou Danglarsovou, další muzikál na ledě Romeo a Julie, klasika mezi muzikály Bídníci, kde excelovala po boku Jiřího Korna coby škodolibá paní hospodská Thenardierová, Golem – hospodská Rozina, Carmen – vědma, Švejk – čtyři ženské role a obnovený Drákula – ohnivá nymfa. V loňském roce měla premiéru i Popelka na ledě, kde Hanka excelentně ztvárnila macechu. Hančinou srdeční záležitostí je stále swing, šanson a blues, takže se diváci mohou těšit na písně i z této oblasti.

16. 8. čt v 18 hod. – „Večer s Dualitou“ – Petr Ševčík
Mladý nadějný zpěvák Petr Ševčík, pocházející z Brna, na sebe upozornil v loňské řadě Česko-Slovenské SuperStar, a hned po soutěži v roce 2011 navštívil „Léto plné hvězd“ s vokálním kvartetem Flow of Voices. Koncert byl zcela zaplněn nadšenými fanynkami. V letošním roce vychází Petrovi jeho debutové CD s názvem „Duality“, a tak se nám tentokrát představí jako sólista, CD bude totiž obsahovat výhradně Petrovy autorské skladby. Nenechte si tento nevšední zážitek ujít.

23. 8. čt v 19 hod. – „Být či nebýt?“ – Ondřej Ruml
V recitálu Ondřeje Rumla se můžete těšit nejen na široký záběr písní z jeho repertoáru a kouzelnou krabičku, se kterou exceloval v soutěži X-Faktor, ale představí nám i nějaké skladby ze svého debutového CD „Proměna“. Ondřej Ruml ztvárnil titulní roli Martina v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam ve Státní opeře Praha, a v Divadle Kalich roli Raimonda v muzikálu Johanka z Arku, v muzikálu Qusimodo ztvárnil roli básníka Viktora Huga a v Divadle Broadway si zahrál hlavní roli v muzikálu Hamlet Janka Ledeckého. Tento koncert bude zároveň derniérovým představením výstavy "Léto plné hvězd" se spoustou exkluzivních hostů, bonusů a nečekaných překvapení. Nenechte si ho ujít!

Pořady moderuje jedna z autorek výstavy Olga Černohorská.

Koncerty na výstavě jsou benefiční, z výtěžku v loňských letech byla financována výroba a vytvoření interaktivního divadelních představení s aktivním zapojením malých diváků, která s velkým úspěchem hraje Umělecká agentura Petra Kubce pro děti se zdravotním postižením na území celé republiky.

Vstupenky

Dospělý 200,- Kč
Senior, dítě, držitel průkazu ZTP 100,- Kč
Rezervace mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon v době výstavy 1. 7. – 26. 8. 2012: 724 305 737 (10 – 21 hod.)
Najdete nás také na facebooku: http://www.facebook.com/letoplnehvezd

Speciální poděkování:

Školní jídelna Dražického nám. 10/65, Jindra Šůsová – za dlouholetou spolupráci
Umělecká agentura Petr Kubec – zapůjčení zvukové techniky, ozvučení vernisáže a koncertů, www.petrkubec.cz
Michal Roškaňuk – pomoc při instalaci výstavy, plující ryby
Pavel Vrána – pomoc při koncertech
Pension Artharmony, Vladimír Vích – ubytování účinkujících, http://hostel.artharmony.eu
Danica Ševčíková, JUDr. Helena Halouzková, Jaroslava Šedová a Tereza Klečková – za obětavou spolupráci a dozor na výstavě
Musicalnet.cz, Michal Škvor – mediální partnerství, fotodokumentace, www.musicalnet.cz
MusicWeb.cz, Vlastimil Blažek, Alena Uhlířová a Eva Makovská – mediální partnerství, www.musicweb.cz
Musical.cz – mediální partnerství, Radek Janda, www.musical.cz
Rádio Místo setkávání, Lenka Marečková – mediální partnerství, zapůjčení židlí, www.mistosetkavani.cz
Vinařství Tomáš Stávek – občerstvení, www.vinarstvistavek.cz
Rollpa, PhDr. Václav Husák – stavebnicový nábytek, www.rollpa.cz
František Polesný – květinová výzdoba

Jste zde: doma Akce Léto plné hvězd 2012