Prázdninová výstava v roce 2010

Léto plné hvězd

Prodejní výstava textilních hraček a kapsářů s bohatým doprovodným programem

Kdo se při prázdninových procházkách Prahou zatoulá ke Karlovu mostu, může těsně vedle mostecké věže na Malé Straně objevit na Dražického náměstí č. 10 v pořadí již patnáctou jubilejní výstavu výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové s názvem „Léto plné hvězd“. Výstava probíhá pod záštitou radního Magistrátu hl. m. Prahy PhDr. Milana Pešáka a starosty MČ Prahy 1 ing. Filipa Dvořáka. Výstavu podpořila MČ Praha 1 formou grantu.

Místo: Dražického nám. 10/65, Praha 1
Termín: 2. 7. - 24. 8. 2010, otevřeno denně 10 - 21 hod.

Výstavu zahájil radní PhDr. Milan Pešák a pan Tomio Okamura, v kulturním programu vernisáže diváky potěšili Ondřej Ruml, Lucia Šoralová, Pavel Větrovec a Dita Vích Hořínková se svým synkem Filipem Antoniem. Vernisáž měla milou a bezprostřední atmosféru, kterou dokreslovalo nadšení přítomných dětí. Hračky a hry si totiž mohly na místě hned vyzkoušet.

Návštěvníci zde najdou nejen krásné víceúčelové polštářky, ale i celou řadu známých i zcela nových společenských stolních her, určených i nevidomým, například Labyrint, Člověče, nezlob se nebo známou hra Piškvorky v látkové úpravě s hmatovým odlišením. Vyžití zde naleznou i dospělí, mohou si zde sehrát partii šachu či zkusit s ratolestí nějakou zcela novou hru, procvičující šikovnost a důmyslnost dětí. Specialitou výstavy jsou výukové kapsáře, na kterých se děti mohou naučit například střídání ročních období, orientaci v prostoru (levá – pravá strana), nacvičit si formou hry dny v týdnu a měsíce, procvičit jemnou motoriku provlékáním provázků, zavazování tkaniček či zapínání knoflíků. Vše si mohou děti na místě vyzkoušet, zasoutěžit si.

V bohatém programu výstavy „Léto plné hvězd“ vystoupí muzikálové hvězdy například Marián Vojtko, David Uličník, Martina Kociánová, Ondřej Ruml, Lucia Šoralová, Dita Vích Hořínková, skladatel a kapelník orchestru Karla Gotta Pavel Větrovec, v duchovně laděném koncertu představí historické nástroje Hana Blochová a Přemysl Vacek. V rámci výstavy proběhne i letní soutěž s Mirem Šmajdou a Martinem Chodúrem. Zajímavostí budou večery s mediálními partnery – s internetovými portály ProŽeny.cz a Musicalnet.cz, při kterých se diváci podívají do zákulisí těchto serverů, uvidí naživo redaktory v akci, dozvědí se, jak vzniká rozhovor se zpěvákem či hercem – a to přímo před zraky diváků. Koncerty a pořady jsou benefiční a z výtěžku výstavy bude na podzim 2010 realizováno divadelní představení pro děti. Partnerem výstavy je již tradičně firma Petrof, která sponzorsky zapůjčí na výstavu klavír.

Prodejní výstava „Léto plné hvězd“ bude otevřena v době letních prázdnin od 2. července do 24. srpna 2010, denně včetně víkendů od 10 do 21 hodin. Začátky koncertů a večerů doprovodného programu jsou vždy od 18 hod. Podrobný program a průběh soutěže se dvěma finalisty soutěže Česko – Slovenská Superstar najdete na www.anahata.cz nebo na letácích přímo na výstavě. Vzhledem k velkému zájmu diváků doporučujeme zamluvit si lístky na koncerty na tel.: 222 211 570 (v době od 10 – 17 hod.)

Vstupné na výstavu je dobrovolné, vybírá ho charitativní myšák u vchodu, přístup na výstavu je bezbariérový.

Jste zde: doma Akce Prázdninová výstava v roce 2010