Doprovodný program výstavy 2010

Léto plné hvězd

V jubilejním patnáctém ročníku výstavy jsme pro vás ve spolupráci s MČ Praha 1, Magistrátem hl. m. Prahy a dalšími významnými partnery připravili bohatý doprovodný program plný muzikálových a nejen muzikálových hvězd. Uvidíte celkem šest koncertů, čtyři pořady s mediálními partnery, ve kterých společně nahlédneme do zákulisí velkých internetových portálů. Ani zde nebudou chybět zajímaví hosté a další pěvecké star. Jako bonus jsme zařadili opravdovou lahůdku, večer s populárním podnikatelem "českým Japoncem" Tomio Okamurou.
Doprovodný program výstavy moderuje Olga Černohorská.
Pozor! Začátky koncertů a pořadů jsou již v 18 hodin!

Přejeme všem návštěvníkům příjemný pobyt na výstavě a krásné kulturní zážitky!

Koncerty a večery doprovodného programu výstavy

12. 7. po v 18 hod. – Večer s partnerem – Musicalnet.cz
Musicalnet.cz je muzikálový server, který přináší aktuální zpravodajství z dění na scénách hudebních divadel. Tento partner výstavy se divákům představí ve dvou večerech. Diváci mají jedinečnou příležitost podívat se na muzikály očima novináře a dozvědět se přímo od redaktorů a fotografů i něco ze zákulisí divadel.
V prvním večeru se diváci dozvědí něco o tanci na prknech, která znamenají svět, jak se do muzikálu dostal rock, jak se fotí muzikál, i střípky ze života hvězd. To vše za doprovodu písní v podání hostů večera, kterými budou Jan Kříž, Oldřich Kříž a Marie Blahynková.

15. 7. čt v 18 hod. – „Bez lásky láska není“ – Jitka Zelenková a Pavel Větrovec
Zpěvačka Jitka Zelenková je stálicí naší hudební scény již mnoho let. V současné době vystupuje se sólovým recitálem, dále ji můžete vidět a slyšet jako hosta orchestrů: např. Orchestr Gustava Broma, Big Band Felixe Slováčka, Golem, Boom-band!… atd. V posledních letech je zvána jako speciální host do programu Heleny Vondráčkové a Karla Gotta. Na klavír Jitku doprovodí náš přední klavírista, skladatel a kapelník orchestru Karla Gotta Pavel Větrovec.

22. 7. čt v 18 hod. – "Tenor bez fraku“ – David Uličník a Hana Volková
Zvučný tenor multižánrově vybaveného Davida Uličníka, který znáte z mnoha hlavních rolí naší muzikálové scény (Bídníci, Miss Saigon, West Side Story), z jeviště Státní opery Praha (Candide), nebo z pěvecké formace 4TET, se za doprovodu klavírních tónů talentované klavíristky Hany Volkové naplno rozezní ve skladbách G. Pucciniho, G. Verdiho, R. Leoncavalla, L. Janáčka, L. Bernsteina a dalších.

26. 7. po v 18 hod. – „Orientální opojení“ – Hana Blochová a Přemysl Vacek
Balady Sefardských Židů z Evropy, Afriky a Asie zazpívají Hana Blochová (zpěv, gotická harfa, psaltérium, perkuse) a Přemysl Vacek (arabská loutna a turecký saz). Přijďte si poslechnout originální a etnické nástroje, dozvědět se o nich leccos zajímavého.

28. 7. st v 18 hod. – „Český sen“ – Tomio Okamura
Všichni znají tohoto úspěšného podnikatele z televizních obrazovek, z tisku i jako mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Málokdo však zná jeho život, jeho cestu od dětství až k úspěšné a uznávané osobnosti současného společenského dění. Nyní do svého seznamu úspěchů může přidat také titul „Nejprodávanější český autor“. Kniha „Český sen“ je strhující autobiografií tohoto „českého Japonce“, autorsky se na ní podílel také Jaroslav Novák. Návštěvníci naší výstavy se mohou osobně setkat s Tomio Okamurou v neformální besedě. Kniha bude na výstavě k dostání, po skončení pořadu bude následovat autogramiáda.

2. 8. po v 18 hod. – Večer s partnerem – Musicalnet.cz
Podruhé s Musicalnetem.cz nahlédneme do světa šminek, tance a hudby. Diváci poznají dlouhou cestu vzniku recenze od zhlédnutí představení až ke kompletnímu článku s fotografiemi. Dozvíte se, jak vzniká hudba k muzikálu – od nápadu přes orchestraci, aranže až po nahrávku. Hosty tohoto večera budou hudební skladatel a zpěvák Daniel Barták, Zuzana Benešová, Monika Kněžková, Vítek Bečvář a Michaela Sejnová. Moderuje Michal Škvor. Reportáž s fotografiemi mohou zájemci zhlédnout na www.musicalnet.cz.

5. 8. čt v 18 hod. – „Poteče Polská krev?“ – Martina Kociánová a Marián Vojtko
Mezzosopranistka Martina Kociánová hostovala ve Státní opeře Praha, v Hudebním divadle Karlín a v mnoha dalších divadlech. Spolupracovala na společných hudebních projektech s Jaroslavem Svěceným nebo Lubomírem Brabcem. Účinkovala také v muzikálu „Krysař“ či operetě „Polská krev“. Televizní diváci znají Martinu Kociánovou jako moderátorku zpravodajství České televize, TV Nova i Prima, na ČT 24 uváděla pořad „Vedlejší efekty“.
Známý tenor Marián Vojtko se nám představí ukázkami z děl, ve kterých ztvárnil titulní úlohy. Účinkoval v muzikálech „Kleopatra“, „Jekyll & Hyde“, „Tři mušketýři“, „Dracula“, „Mona Lisa“, „Monte Cristo“, „Angelika“ a zatím posledním muzikálu „Baron Prášil“. V operním světě je znám v titulech jako „Cosi fan tutte“, Don Giovanni“, „Kouzelná flétna“ a „Dech dobrých víl“. Z další tvorby jmenujme operety „Čardášová princezna“ a „Polská krev“ nebo oratorium „Mistr Jan Hus“.

11. 8. st v 18 hod. – „Kudy kam, Ondřeji?“ – Ondřej Ruml, host Lucia Šoralová
V recitálu Ondřeje Rumla se můžete těšit nejen na široký záběr písní z jeho repertoáru a kouzelnou krabičku, se kterou exceloval v soutěži X-Faktor, ale možná uslyšíte i několik zbrusu nových skladeb z chystaného debutového CD. Ondřej Ruml ztvárňuje titulní roli Martina v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky „Kudykam“ ve Státní opeře Praha a roli Raimonda v muzikálu „Johanka z Arku“ v Divadle Kalich. V obou těchto představeních s Ondřejem vystupuje v titulních rolích i charismatická zpěvačka Lucia Šoralová. Ondřej je také sólistou kapely Top Dream Company společně s Vojtěchem Dykem a Martou Balážovou. V dalším hudebním seskupení Dobrý večer Quintet zpívá basové party.

16. 8. po v 18 hod. – Večer s partnerem – ProŽeny.cz, host Martin Chodúr
V prvním večeru serveru ProŽeny.cz se diváci dozvědí více o práci a chodu redakce a o mnoha zajímavých akcích, které celý tým pro své čtenáře připravuje. Portál Pro Ženy.cz tentokrát představí redaktorka Sabina Trnková. Hostem tohoto večera bude vítěz Česko-Slovenské Superstar Martin Chodúr. I on bude podroben křížovému výslechu přímo před zraky diváků a zazpívá několik písní ze svého repertoáru. Součástí večera bude i vyhodnocení soutěže „O osobní dárek od Martina Chodúra“. Na serveru www.prozeny.cz si vzápětí budou moci účastníci tohoto večera přečíst reportáž, která vznikla přímo před jejich zraky.

19. 8. čt v 15 hod. – Odpoledne s partnerem výstavy – ProŽeny.cz, host Miro Šmajda
Ve druhém pořadu partnera výstavy portálu ProŽeny.cz nám jeho zástupce Michal Snížek nechá nahlédnout do zákulisí jednoho z nejnavštěvovanějších serverů. V zajímavé besedě se diváci dozvědí, jak se pro něj připravují články, co se zde mohou zájemci dozvědět, či jakým způsobem se mohou na vytváření serveru přímo podílet. Během pořadu před zraky diváků vyzpovídáme i zajímavého hosta. Součástí večera bude i vyhodnocení soutěže „O tajné rande s Mirem Šmajdou v romantické Praze“. Miro Šmajda nám během večera samozřejmě i zazpívá několik písní ze svého právě připravovaného debutového alba. Záznam toho nejlepšího z večera přinese vzápětí i server www.prozeny.cz.

19. 8. čt v 18 hod. – „Zasáhne vás muzikál Robin Hood?“ – vítězové „Cesty ke slávě“
Závěrečný koncert výstavy je věnován chystanému muzikálu „Robin Hood“ z Divadla Kalich. Režisér a choreograf Ján Ďurovčík uvede vítěze reality show „Cesta ke slávě“ představitelku Mariany Martinu Bártovou, představitele Robina Hooda Jana Kříže a Radku Pavlovčinovou, která získala v muzikálu roli čarodějnice. Diváci si poslechnou nejen ukázky písní, ale budou mít možnost se účinkujících zeptat na průběh castingu a na vše, co je bude zajímat. Muzikál „Robin Hood“ autorů Ondřeje Soukupa a Gábiny Osvaldové bude mít premiéru v Divadle Kalich v září.

Vzhledem k omezené kapacitě (60 míst k sezení a 20 míst k stání)
doporučujeme si předem rezervovat místa na své jméno
na tel.: 222 211 570 (volat v době 10 – 17 hod.) nebo
na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vstupné na koncerty a pořady:
Plné vstupné 160,- Kč (dospělí a děti od 15ti let)
Zlevněné vstupné 80 ,- Kč (děti do 14ti let, senioři, držitelé průkazu ZTP)
K stání 50,- Kč

Výtěžek výstavy bude věnován na výrobu divadelního představení pro děti „Kominíček a štěstí“ , autorky Olgy Černohorské, které realizuje agentura Petra Kubce na podzim roku 2010.

Poděkování spolupracovníkům:

Danica Ševčíková - celoroční spolupráce, přípravné práce, instalace výstavy a dohled na výstavě
Věra Hessová - přípravné práce a instalace výstavy
Dana Tintěrová - přípravné práce a instalace výstavy
Věra Černá - přípravné práce, střih a šití hraček
Jiří Kolman - instalace výstavy, výškové práce, ozvučení některých koncertů
Jan Tichý, akad. malíř - odborný dohled při instalaci výstavy
Valerie a Daniel Řezníčkovi - výroba vizitek

Poděkování partnerům:

Musicalnet.cz, Michal Škvor – mediální partnerství, fotodokumentace
ProŽeny.cz, Andrea Medňanská – mediální partnerství
Petrof, Martin Keberle – zapůjčení klavíru
Umělecká agentura Petr Kubec – zapůjčení zvukové techniky, ozvučení vernisáže a koncertů
Pension Artharmony, Vladimír Vích – ubytování účinkujících
Rollpa, PhDr. Václav Husák – vybavení výstavy stavebnicovým nábytkem
Divadlo Kalich, Michal Kocourek – koncert Robin Hood
Brněnská továrna plstí, Naďa Pokorná – materiál na hračky
Živéfirmy.cz, Michael Bradík – propagace výstavy
Japonské potraviny, Tomio Okamura – patronát nad výstavou
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

 

Jste zde: doma Akce Doprovodný program výstavy 2010