Ohlédnutí za LPH 2019

Slavnostní přípitek na vernisáži

 

Jako každý rok, tak i v letošním roce se u Karlova mostu na Dražického náměstí 10/65 na Praze 1 konal již 24. ročník tradiční výstavy „Léto plné hvězd“ výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Tiché. Na interaktivní výstavě mi mohli návštěvníci všechny hračky a hry vyzkoušet, čehož také hojně využívali. Příchozí zde našli spoustu hraček a her, upravených pro děti s handicapem, nevidomé, neslyšící, či pro děti s poruchami autistického spektra. Své obrazy vystavovali Petra Bobalová, Běla Sýkorová, Veronika Jirásek, Petr Hrůza, Markéta Rybaříková a letos poprvé i Leontýna Cigánková. Projektu udělil záštitu starosta MČ Prahy 1 Mgr. Pavel Čižinský a výstavu zahájil radní Městské části Praha 1 Ing. Petr Burger. Projekt podpořila Městská část Praha 1 formou dotace. Pojďme se tedy za uplynulým ročníkem LPH ohlédnout v malé fotoreportáži.

Číst dál...

Léto plné hvězd 2019 otevřelo brány

Autorky Výstavy Olga Černohorská, Ivana Tichá a radní MC Praha 1 Petr BurgerVe školní jídelně u Karlova mostu na Dražického náměstí 10/65 na Praze 1 se o letošních prázdninách koná již 24. ročník tradiční výstavy „Léto plné hvězd“ výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Tiché. Můžete si zde nejen prohlédnout textilní hračky, společenské hry a kapsáře pro předškoláky, ale protože je výstava interaktivní, děti si hračky mohou také vyzkoušet. Najdete tu také spoustu hraček a her, upravených pro děti s handicapem, nevidomé, neslyšící, či pro děti s poruchami autistického spektra. Projektu udělil záštitu starosta MČ Prahy 1 Mgr. Pavel Čižinský a výstavu zahájil radní Městské části Praha 1 Ing. Petr Burger. Projekt podpořila Městská část Praha 1 formou dotace.

 

Číst dál...

Léto plné hvězd 2018

 

Program benefičních koncertů a pořadů na výstavě

 

Rok se s rokem sešel a Léto plné hvězd 2018 otevřelo své brány natěšeným návštěvníkům. Autorky textilních hraček Olga Černohorská a Ivana Tichá za podpory starosty Městské části Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého, který výstavě i v letošním roce udělil svou záštitu, společně zahájili již 23. ročník této tradiční akce. Olga Černohorská poděkovala také az finanční podporu MČ Praha 1, Nadaci Veolia, zastoupenou Hanou Matějčkovou, za Minigrant, Martinu Keberlemu z firmy Petrof za sponzorské zapůjčení piana, Františku Polesnému za květinovou výzdobu a Vinařství Tomáše Stávka za pohoštění na vernisáži. V kulturní části zazpívala Teresa Trnková, jejíž recitál můžete vidět i v doprovodném programu výstavy, a patnáctiletý autista Denis Szalbot, který výstau uvedl klavírní skladbou. Součástí výstavy je i expozice obrazů umělců na autistickém spektru, které na občanské sdružení Adventor představil předseda a zakladatel této organizace Michal Roškaňuk. V letošním roce vystavují Lucie Vilímková, Petra Bobalová, Veronika Jirásek, Markéta Rybaříková, Anna Saxlová a Petr Hrůza. Jaké pořady jsou pro vás připraveny, se můžete podívat v článku níže.

Číst dál...

Jaké bylo Léto plné hvězd 2018

Léto plné hvězd

 

Dvacátý třetí ročník výstavy Léto plné hvězd otevřel návštěvníkům své brány vernisáží v pondělí 2. července 2018 v 18 hodin. Za přítomnosti autorek hraček Olgy Černohorské a Ivany Tiché výstavu zahájil starosta Městské části Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, který akci udělil již osmým rokem svou záštitu. V kulturní části vernisáže zapívala šansoniérka Teresa Trnková, na piano zahrál klavírista s Aspergerovým syndromem Denis Szalbot, který výstavu zahajuje již pravidelně, a je sympatické pozorovat, jaké dělá každým rokem pokroky. MČ Praha 1 podpořila akci dotací, poděkování za Minigrant patří také Nadaci Veolia a firmě Petrof za sponzorské zapůjčení piana pro doprovodný program.

Číst dál...

Ohlédnutí za LPH 2017

Slavnostní přípitek - zahájení LPH 2017Dvacátý druhý ročník výstavy Léto plné hvězd byl zahájen vernisáží v pondělí 3. července v 18 hodin. Za přítomnosti autorek hraček Olgy Černohorské a Ivany Tiché výstavu uvedl starosta Městské části Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, který akci udělil i svou záštitu. Za kulturní komisi MČ Praha 1 přišel výstavu zahájit Ing. Tomáš Böhm, MSc., který se stal garantem výstavy. V příjemné atmosféře v kulturním bloku vystoupili šansoniérka a herečka Renata Drössler a zpěvák, hudební skladatel a textař Petr Ožana, nejlepší klavíristka ČR za rok 2013.

Číst dál...

Jste zde: doma Akce