Víceúčelové hračky a výukové kapsáře

Slovo Anaháta je název pro srdeční čakru. Tento název jsme si zvolili proto, že vše, co děláme, děláme od srdíčka. I naše hračky jsou takové. Jsou to polštářky – mazlíčci do postýlky, vždy připraveni naslouchat dětským tajemstvím, ale i hračky, které dovedou děti lecčemus naučit. Svou nápaditostí a víceúčelovostí zvou ke hrám nejen děti tělesně postižené, ale i u zdravých dětí procvičují jemnou motoriku a rozvoj dovedností, jakými jsou například zapínání knoflíků nebo zavazování tkaniček.

Pro mateřské školy máme připraveny VÝUKOVÉ KAPSÁŘE, Domeček pro nácvik orientace v prostoru (pojmy vlevo, vpravo, nahoře, dole, uprostřed, nad, pod, vedle a podobně), Kalendář pro prvouku se záznamem počasí, dnů v týdnu, měsíců, teploty a fází měsíce, Strom pro nácvik ročních období, Oslavovací srdíčko pro společné oslavy narozenin a svátků dětí, nebo kapsář Hudebník na Orffovy nástroje, kde děti z hudebních nástrojů sestavují obličej hudebníka.Z novinek vám doporučujeme Kapsáře pro nácvik třídění odpadů, které s dětmi procvičí barevná veselá zvířátka.

Zajímavostí je série společenských her, určených i nevidomým a dalším zdravotně postiženým dětem, například Člověče, nezlob se nebo známá hra Piškvorky v látkové úpravě s hmatovým odlišením. Každé srdce se smyslem pro hru potěší i látková Pexesa: se zvířátky, s mořskými živočichy, s dopravními prostředky, s dopravními značkami, s počasím nebo s ovocem a zeleninou.

 

Materiály

Všechny ručně šité hračky jsou vyrobeny z přírodních materiálů, převážně z bavlny a režného plátna, jsou naplněny vatelínem, dobře se udržují, dají se prát, jsou tedy vhodné pro alergiky.

 

Pravidelná prázdninová výstava

Umělecká agentura Anaháta pořádá pravidelně velkou prázdninovou výstavu Léto plné hvězd, která se koná vždy v těsné blízkosti Karlova mostu, na Dražického náměstí 65/10, Praha 1.

Jste zde: doma Hračky a kapsáře Víceúčelové hračky a výukové kapsáře